A Sky nyerte a Romandiai Kör csapatidőfutamát

A Sky csapata nyerte a Romandiai Körverseny első csapatidőfutamát. Összetettben Geraint Thomas (Sky) vezet.

Vallée de Joux és Juraparc között egy 19,2 kilométeres csapatidőfutammal vette kezdetét a Romandiai Körverseny. A pálya viszonylag sík volt ellenben a végén egy kisebb emelkedő nehezítette a sorok dolgát.

Az első komolyabb időt a Cannondale-Garmin csapata futotta, akik 21 perc 59 másodperc alatt teljesítették a távot.

A vezetést tőlük nem sokkal később egyfajta űridőt repesztve az Orica-GreenEDGE vette át 21 perc 19 másodpercet repesztve.

A későbbiekben egészen a Sky indulásáig nem is veszélyeztette senki sem ezt az eredményt, a britek azonban végül néhány tized másodperccel megverték az ausztrálokat.

A csapatidőfutamot, így a Sky (Geraint Thomas, Chris Froome, Danny Pate, Luke Rowe, Elia Viviani, Peter Kennaugh, Nicolas Roche, Ian Stannard) nyerte megelőzvén az Orica-GreenEDGE (Brett Lancaster, Svein Tuft, Michael Hepburn, Michael Albasini, Simon Yates, Ivan Santaromita, Simon Gerrans, Sam Bewly) illetőleg a Katusha (Segei Chernetskii, Pavel Kochetkov, Yuri Trofimov, Ilnur Zakarin, Simon Spilak, Egor Silin, Anton Vorobyev, Maxim Belkov) kettősét.

Összetettben a célvonalon elsőként áthaladó Geraint Thomas vezet.

Holnap Apples és Saint Imier között egy 166 kilométeres etappal folytatódik a viadal, amely nem kevesebb, mint négy kategorizált emelkedőt tartogat, azonban a végén egyelőre még nem hegyi befutóval.