Alberto Contador nyerte a Baszk Kört

Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step) időfutam-győzelmével zárult a 2014-es Baszk Körverseny, miközben az összetettet Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) nyerte.

Végéhez érkezett az 54. Baszk Körverseny. A 2014-es kiírás utolsó szakaszán a versenyzőkre egy 25,9 kilométeres időfutam várt Markina-Xemein városában, ráadásul a távot a viadal szokásaihoz híven két emelkedő is nehezítette. Szükség is volt a kaptatókra, hisz a kronó az összetett sorsáról volt hivatott dönteni.

Az első értékelhető időt az ausztrál Jack Bobridge (29., Belkin) tekerte, ám 40:57-es idejét előbb Tim Wellens (22., Lotto Belisol), majd Jon Izagirre (7., Movistar) is könnyedén túlszárnyalta. A negyven perc alá elsőként beférkőző spanyol sokáig állt az élen, Bob Jungels (13., Trek Factory) és Benat Intxausti (12., Movistar) sem tudta megközelíteni őt.

Az összetett fordított rangsorában előre haladva azonban előbb Tom Dumoulin (6., Giant-Shimano), majd a masina módjára robotoló, ezúttal is nagy teljesítményt nyújtó Tony Martin (1., Omega Pharma-Quick Step) is megelőzte, utóbbi 38:33-at repesztett. Ezek után a többieknek be kellett érniük a .dobogós pozíciókért való hajtással, mind a szakaszon, mind pedig összesítés tekintetében.

Az utolsó három érkezte előtt Michal Kwiatkowski (3., Omega Pharma-Quick Step) vezetett virtuálisan, ő csapattársától mindössze tizenöt szekundummal maradt el, míg utána Simon Spilak (4., Lampre-Merida) és Jean-Christophe Peraud (5., Ag2r) következett. Kwiatkowski Cadel Evanst (11., BMC) és Damiano Cunegót (20., Lampre-Merida) is kipipálhatta, sőt, Alejandro Valverde (8., Movistar) befutóját követően a sárga trikó elhódírásában is reménykedhetett. Alberto Contador (2., Tinkoff-Saxo) azonban jött, látott és majdnem mindent vitt: Martintól hét másodperccel elmaradva szakasz-második és összetett-győztes lett.

Top 5:

1. Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step) 38:33, átlag: 40,311 km/h

2. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) +7 mp

3. Michal Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) +15 mp

4. Simon Spilak (Lampre-Merida) +16 mp

5. Jean-Christophe Peraud (Ag2r) +35 mp

Contador nyerte tehát az idei Baszk Körversenyt, a dobogóra rajta kívül végül Kwiatkowski és a nevető harmadik Peraud állhatott fel.