Algarve: Kwiatkowski újabb győzelme

Az éllovas Michal Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) nyerte az Algarvei Körverseny mai időfutamát.

Villo di Bispo illetőleg Sagres között egy 13,6 kilométeres pálya várt az Algarvei Körverseny főszereplőire.

A legjobb időt az éllovas Michal Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) futotta, akinek mindössze 14 percre és 3 másodpercre volt szüksége a táv abszolválásához. A második Adriano Malori (Movistar) míg a harmadik az egyelőre még a formáját kereső Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step) lett.

Top 5

1. Michal Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) 14:03

2. Adriano Malori (Movistar) + 11 mp

3. Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step) + 13 mp

4. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) + 20 mp

5. Alex Dowsett (Movistar) + 25 mp

Összetettben Kwiatkowski még tovább növelte előnyét, miközben Alberto Contador mai teljesítményének köszönhetően előrelépett a második pozícióba.

Összetett

1. Michal Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) 09:03:36

2. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) + 32 mp

3. Rui Costa (Lampre-Merida) + 38 mp

4. Alexandre Geniez (FDJ.fr) + 1:00

5. Sergei Chernetckii (Katusha) + 1:03

Holnap Almodôvar és az Alto do Malhăo között a verseny királyszakaszára kerül sor. A táv 164 és fél kilométer.