Kalifornia Kör: Peter Sagan nyerte az időfutamot

Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) nyerte a Kaliforniai Körverseny egyenkénti időfutamát, amellyel összetettben is átvette a vezetést.

Az erős havazás következtében a Big Bear Lake környékéről Santa Claritaba került áthelyezésre a Kaliforniai Körverseny 6. szakaszának egyenkénti időfutama. A mindössze 10,6 kilométeres pálya így felborította az esélyeket.

Az első komolyabb időt Jos Van Emden (LottoNL-Jumbo) futotta, aki 12 perc 46 másodperc alatt abszolválta a távot. A holland kerékpáros sokáig őrizte első helyét, a legközelebb Julian Alaphilippe (Etixx-Quick Step) került hozzá, aki mindössze négy másodperccel futott rosszabbat.

A sokak szerint a nap esélyesének kikiáltott Tom Zirbel (Optum Pro Kelly Benefit) 26 másodperccel elmaradva végül csak a 6. helyet szerezte meg.

A győzelmet végül sokak meglepetésére Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) szerezte meg Jos Van Emden (LottoNL-Jumbo) és Julian Alaphilippe (Etixx-Quick Step) előtt.

Összetettben ezzel Sagan vette át a vezetést, előnye 28 másodperc Tom Skujins (Hincapie Racing) előtt.

A mai napon a királyszakasszal a Mount Baldy hegyi befutójával folytatódik a viadal. A táv 129 kilométer.