Katar: Kristoff immáron harmadszor

Alexander Kristoff (Katusha) nyerte a Katari Körverseny 5. szakaszát, amelynek dobogója teljesen megegyezik a tegnapiéval.

Al Zubara Fort és Madinat as Shamal között 153 kilométer várta a kerekeseket a Katari Körverseny ötödik szakaszán. A végig sík terep természetesen ezúttal is egy mezőnyhajrát vetített előre.

A tegnapi nappal ellentétben ma ismételten elég nagy volt a szél, ami időnként homokot fújt a kerekesek arcába. Ennek okán viszonylag hamar megszakadt a sor, körülbelül hatvanan maradtak elől, ám mivel az összetett második helyén álló Maciej Bodnar is hátul maradt, így a Tinkoff-Saxo csapata óriási munkával felvitte a sort.

Megnyugodtak a kedélyek, ám Ben Hermans (BMC) akciójával hirtelenjében kialakult egy ötfős elmenés, amelyben Marco Haller (Katusha), Mathew Hayman (Orica-GreenEDGE), Jelle Wallays (Topsport Vlaanderen) és Dmitriy Gruzdev (Astana) voltak a belga társai.

Az elmenés legnagyobb előnye úgy 2 perc 30 másodperc körül mozgott, ám mintegy húsz kilométerrel a vége előtt bekebelezte őket a mezőny.

A célhoz közeledvén az Etixx-Quick Step csapata próbálta meg meghúzni a sor, ám ekkor már nem sikerült senkit sem leszakítaniuk, így jöhetett a mezőnyhajrá, amit ezúttal is Alexander Kristoff (Katusha) nyert meg Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) és Nikias Arndt (Giant-Alpecin) kettőse előtt.

Összetettben továbbra is Niki Terpstra (Etixx-Quick Step) áll az élen.

Holnap az immáron szokásos Sealine Beach Resort-Doha Corniche etappal zárul a viadal. A táv 124 és fél kilométer.