Napi lósz: Brescheltől egy meglepetésig

A Luxemburgi Körverseny, a Boucles de la Mayenne, a Koreai Körverseny illetőleg még számos viadal összefoglalója.

Luxemburgi Körverseny 2. HC

A Luxemburgi Körverseny utolsó napján Mersch és Luxemburg között 168 kilométer várt a karavánra. Az utolsó kilométerek körpályája alapján előzetesen mezőnyhajrára volt kilátás. Ennek megfelelően a sprinterek csapatai dolgoztak. A hajrát magabiztosan nyerte Andre Greipel (Lotto-Belisol), a második Matti Breschel (Tinkoff-Saxo), míg a harmadik Daniel Teklehaimanot (MTN-Qhubeka) lett. Összetettben a két szakaszt is nyerő Matti Breschel (Tinkoff-Saxo) ünnepelhetett megelőzvén Jean-Pierre Drucker (Wanty-Groupe Gobert) valamint Michael Morkov (Tinkoff-Saxo) kettősét.

Boucles de la Mayenne 2.1

A luxemburgihoz hasonló volt a koreográfia a franciaországi Boucles de la Mayenne zárónapján is. Le Horps és Laval között 172 kilométer volt a penzum. A hajrát Yohann Gene (Europcar) nyerte Tom Van Asbroeck (Topsport Vlaanderen) és Roy Jans (Wanty-Groupe Gobert) előtt. Összetettben kissebb meglepetésre Stéphane Rossetto (Big Mat-Auber 93) pályafutása legnagyobb győzelmét aratta megelőzve Brice Feillu (Bretagne-Séché Environnement) és Mike Teunissen (Rabobank Development) duóját.

Koreai Körverseny 2.1

A mai napon vette kezdetét a nyolc szakaszos Koreai Körverseny. Az első etapon Hanam és Chungju között 137 kilométer volt a táv. A kisebb hepe-hupák ellenére is előzetesen mezőnyhajrára volt kilátás. A sprintet végül a szlovén Grega Bole (Vini Fantini-Nippo) nyerte Neil Van Der Ploeg (Avanati) illetőleg Keon Woo Park (RTS-Santic) előtt. Természetesen összetettben is ez a helyzet.

Tour of Singkarak 2.2

Az indonéz Tour of Singkarak második napján Pasaman környékén 143 kilométer várt a mezőnyre három kategorizált emelkedővel, ám az utolsó 30 kilométer végig lejtett. A szakasz végén teljes iráni uralomra került sor, hisz az első tíz helyből kilencet is megkaparintottak. A szakaszgyőztes Hossein Alizadeh (Tabris Shahradi) lett, míg a második illetőleg a harmadik helyre Arvin Moazemi (Pishgaman Yazd) és Amir Zargari (Pishgaman Yazd) kettőse érkezett. Összetettben a mai második Arvin Moezemi vette át a sárga trikót.

Grand Prix Cycliste de Saguenay 2.2

Kanadában a Grand Prix Cycliste de Saguenay harmadik etapján Chcoutimi környékén mindössze 74 kilométer volt a táv. Ezúttal is mezőnyhajrá döntött, amit Juan Jose Haedo (Jamis-Hagens Bermans) nyert meg Shane Kline (SmartStop) és Pierrick Naud (Garneau-Quebecor) kettőse ellenében. Összetettben továbbra is Eric Young (Optum Pro Kelly Benefit) áll az élen.

Memorial Philippe Van Coningsloo 1.2

Belgiumban ma került sor a Memorial Philippe Van Coningsloo 1.2-es besorolású egynaposára, amelynek távja közel 181 kilométer volt. A győzelmet végül mindössze három másodperc előnnyel Rob Ruijgh (Vastgoedservice) szerezte meg Nicolas Vereecken (Verandas Willems) és Oliver Naesen (Cibel) előtt.

Coppa della Pace – Trofeo Anelli 1.2

Olaszországban a Trofeo Anelli viadalát pedig Luca Ceolan nyerte Daniel Pearson és Paolo Tote ellenében.