Napi lósz: Impey, Martin és a többiek

Felsorolni is nehéz mennyi verseny zajlik ezen a hétvégén, íme a mai nap rövid összefoglalója.

Bayern Rundfahrt 2. HC

A Bajor Körverseny harmadik szakaszán Grassau és Neusachs között 232 kilométer várt a kerekesekre. Elsősorban Jens Voigt (Trek Factory Racing) szökésétől volt hangos a nap, ám haza nem értek, így végül mezőnyhajrá döntött amit Daryl Impey (Orica-GreenEDGE) nyert meg Reinardt Janse Van Rensburg (Giant-Shimano) illetőleg Alexander Porsev (Katusha) előtt. Összetettben továbbra is Matthias Frank (IAM Cycling) áll az élen.

Belga Körverseny 2. HC

A Belga Körverseny egy 16,7 kilométeres egyenkénti időfutammal folytatódott, ahol a papírforma érvényesült miután Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step) abszolválta a leggyorsabban a távot megelőzvén Tom Dumoulin (Giant-Shimano) és Sylvain Chavanel (IAM Cycling) kettősét. Értelemszerűen a sárga trikót is Martin húzhatta magára.

Tour des Fjords 2.1

A Fjordok Körversenyének harmadik etapja csak kisebb emelkedőket tartalmazott ugyan, ennek ellenére rendesen szétszakadozott a karaván. A győzelmet végül a dán Magnus Cort Nielsen (Cult Energy-Vital Water) szerezte meg Michael Valgren Andersen (Tinkoff-Saxo) és Jerome Buagnies (Wanty-Groupe Gobert) előtt. Az éllovasnak járó megkülönböztetett trikót is Magnus Cort Nielsen vette át.

Észt Körverseny 2.1

Tallin és Tartu között egy 192 kilométeres etappal vette kezdetét a 2.1-es besorolású Észt Körverseny. Első napról lévén szó mezőnyhajrá döntött, amit a román Eduard Grosu (Vini Fantini-Nippo) nyert megelőzve Emils Liepins (Rietumu-Delfin) és Michael Schweizer (Synergy Baku) duóját. Természetesen összetettben is ugyanez a helyzet.

Race Horizon Park 1. 1.2

Ukrajnában a három 1.2-es versenyt tartalmazó Race Horizon Park első viadalán Kiev körül 152 kilométer várt a mezőnyre. A győzelmet Vitaliy Buts (Kolss) szerezte meg Blazej Janiaczyk (BDC Marcpol) és Reiner Honig (Vorarlberg) előtt.

Fleche du Süd 2.2

A luxemburgi Fleche du Süd második napján hegyi befutó döntött, minek végén Gaetan Bille (Verandas Willems) ünnepelhetett Ludovic Robeet (ColorCode-Biowanze) illetőleg Joel Zangerle (Leopard Development) előtt. Összetettben szintén Bille vette át a vezetést.

Tour de Gironde 2.2

Franciaországban Remco Te Brake (Metec-TKH) nyerte a Girondiai Körverseny harmadik szakaszát David Menut (Armeé de Terre) illetőleg Yoann Verardo (GSC Blagnac) előtt. Összetettben továbbra is a baszk Pablo Lechuga (Euskadi) áll az élen.

Kumanoi Körverseny 2.2

Shingu környékén egy 111 kilométeres szakasszal folytatódott a Kumanoi Körverseny. A rövid távnak köszönhetően a sprintereké volt a főszerep a leggyorsabb végül a holland Wouter Wippert (Drapac) bizonyult csapattársa William Clarke (Drapac) illetőleg Lucas Sebastian Haneo (SkyDive Dubai) előtt. Összetettben szintén Wouter Wippert vezet.

Course de la Paix U 23

Csehországban ma kezdődött az U23-as Course de la Paix. Jesenek és Rymarov között 122 kilométer volt a táv. Végül ketten hazaértek tíz másodpercnyi fórral, a győzelmet Przemyslaw Kasperkiewicz (Bauknecht-Author) szerezte meg Tom Bosmans ellenében. A harmadik Frantisek Sisr (Dukla Praha) lett.