Napi lósz: Kerékpárversenyek mindenfelé

Még felsorolni is nehéz mennyi viadalra került sor ma, nézzük a leglényegesebbeket.

Bayern Rundfahrt 2. HC

A Bajor Körverseny utolsó szakaszán Wassertrüdingen és Nürnberg között 160 kilométer várt a mezőnyre. Természetesen mezőnyhajrá döntött, amit az ír Sam Bennett (Netapp-Endura) nyert meg Yauheni Hutarovich (AG2R) és Raymond Kreder (Garmin-Sharp) előtt. Összetettben Geraint Thomas (Sky) diadalmaskodott Mathias Frank (IAM Cycling) és Vasil Kiryienka (Sky) kettőse ellenében.

Belga Körverseny 2. HC

A Belga Körverseny záró etapján Oreye körül 179 kilométer volt a penzum. A 12 kaptatóval tarkított táv inkább egy ravaszi klasszikusra emlékeztetett, így kissé szétszakadozott a mezőny. Az etapgyőzelmet végül Paul Martens (Belkin) kaparintotta meg Francesco Gavazzi (Astana) és Greg Van Avermaet (BMC) előtt. Összetettben ennek ellenére már semmi sem változott Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step) ünnepelhetett, míg a dobogó másik két fokára Tom Dumoulin (Giant-Shimano) illetőleg Sylvain Chavanel (IAM Cycling) állhattak fel.

Tour des Fjords 2.1

Risavika és Stravanger között egy 171 kilométeres etappal folytatódott a Fjordok Körversenye. Az éllovas Magnus Cort Nielsennek (Cult Energy-Vital Water) az első háromban kellett volna végezni ahhoz, hogy megnyerje az összetettet. Azonban csak a tizedik lett. Alexander Kristoff (Katusha) nyerte az etapot Nikolay Trusov (Tinkoff-Saxo) és Tom Van Asbroeck (Topsport Vlaanderen) előtt. Kristoff ezzel az összetettet is megnyerte egyetlen másodperccel Nielsen előtt. Jerome Baugnies (Wanty-Groupe Gobert) lett a harmadik.

Boucles de l’Aulne-Chateaulin 1.1

A 15. Boucles de l’Aulne keretében Chateaulin körül 168 kilométer várt a mezőnyre. A táv végére darabjaira hullott a karaván a győzelmet végül Alexis Gougeard (AG2R) szerezte meg, megelőzve Remy Di Gregorio (La Pomme Marseille) és Rudy Kowalski (Roubaix Lille Metropole) kettősét.

Ázsia Bajnokság Mezőnyverseny

Teljes Astana fölénnyel ért véget az Ázsia bajnokság miután a mai Elit mezőnyversenyt Ruslan Tleubayev (Kazahsztán) nyerte Maxim Iglinskiy (Kazahsztán) és Dmitriy Gruzdev (Kazahsztán) előtt. Az U23-as diszciplínában pedig a kontinentális csapat versenyzői villogtak, itt Vadim Galayev (Kazahsztán) diadalmaskodott Oleg Zemlyakov (Kazahsztán) és Maxat Ayazbayev (Kazahsztán) ellenében.

Kumanoi Körverseny 2.2

A Japánban zajló Kumanoi Körverseny záró etapján Wouter Wippert (Drapac) nyerte a sprintet csapattársa William Clarke (Drapac) illetőleg Hayato Yoshida (Shimano) előtt. Összetettben a királyszakaszt nyerő Francisco Mancebo (SkyDive Dubai) diadalmaskodott honfitársa Jose Vicente Toribio (Team Ukyo) és Cameron Bayly (OCBC Singapore) előtt.

Párizs-Roubaix U23 1.2

Péronne és Roubaix között természetesen számos pavés szakasszal rendezték meg a 23 év alatti versenyzők számára kiírt úgynevezett utánpótlás Párizs-Roubaix-t, melyen végül a holland Mike Teunissen (Rabobank Development) bizonyult a legjobbnak az amerikai Tyler Williams (USA) és a szintén holland Bas Tietema (Hollandia) előtt.

Eritreai Nemzeti Bajnokság – Mezőnyverseny

Óriási meglepetésre nem a profik villogtak az Eritrea-i bajnokság mezőnyversenyén, amelyet végül Amanuel Gebreigzabhier nyert meg Aron Debretsion és Tekeste Yonas kettősével szemben.

Course da la Paix U23 2.2

Jesenik környékén egy elég nehéz 160 kilométeres szakasszal zárult a Course de la Paix viadala, amelyen Sam Spokes (Etixx) bizonyult a legjobbnak, aki így immáron a második szakaszgyőzelmét szerezte, érthető módon megnyerve így az összetettet is. A végelszámolásnál a második a belga Bram Van Broeckhoven, míg a harmadik helyen a lengyel Bartosz Warchol zárt.

Berlini Körverseny U23 2.2

Berlinben egy 180 kilométeres körpályás szakasszal zárult a Berlini Körverseny, amelynek végén mezőnyhajrá döntött. A leggyorsabbnak Max Walscheid (Team Stölting) bizonyult Tim Reske (LKT Team Brandenburg) és Philipp Zwingenberger előtt. Összetettben a holland Jochem Hoekstra (Cyclingteam Jo Piels) győzött csapattársa Elmar Reinders (Cyclingteam Jo Piels) valamint Nils Politt (Team Stölting) előtt.