Napi lósz: Versenyek, versenyek után

Bajorországtól Japánon át Eritreáig. Elég nyomon követni. Versenyhétvége.

Bayern Rundfahrt 2. HC

A Bajor Körverseny negyedik etapja egy 25 és fél kilométeres egyenkénti időfutamnak adott helyet Wassertrüdingen körül néhány kisebb emelkedővel megspékelve. A leggyorsabbnak Geraint Thomas (Sky) bizonyult, aki nagy magabiztossággal győzte le Jan Barta (Netapp-Endura) és Anton Vorobyev (Katusha) kettősét. A sárga trikót is Thomas vette át.

Belga Körverseny 2. HC

A Belga Körverseny negyedik szakaszán Lac de L’Eau d’ Heure körül mintegy 184 kilométer várt a karavánra. Végül a nagy táv ellenére is mezőnyhajrá döntött, habár elég kevés vérbeli sprinter maradt elől. Andre Greipel (Lotto-Belisol) bizonyult a leggyorsabbnak, megelőzvén Roman Maikin (RusVelo) és Philippe Gilbert (BMC) kettősét. Összetettben Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step) megőrizte a vezető helyét.

Tour des Fjords 2.1

A Fjordok Körversenyének negyedik etapján Stravangerbe tekert a mezőny 179 kilométert maguk mögött hagyva. A tegnapi naphoz hasonlóan ezúttal is mezőnyhajrá döntött, amit Alexander Kristoff (Katusha) nyert Magnus Cort Nielsen (Cult Energy-Vital Water) és Sondre Holst Enger (Sparbanken Sör) előtt. Összetettben a fiatal Magnus Cort Nielsen immáron nyolc másodpercre növelte előnyét.

Észt Körverseny 2.1

A kétnapos Észt Körverseny második szakaszán az első naphoz hasonlóan ezúttal is a gyorslábúaké volt a főszerep. Ma a lengyel Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice) diadalmaskodott a tegnapi győztes Eduard Grosu (Vini Fantini-Nippo) valamint Gert Joeaar (Észtország) előtt. Összetettben a fiatal román Eduard Grosu (Vini Fantini-Nippo) megnyerte a viadalt Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice) és Emils Liepins (Rietumu-Delfin) ellenében.

GP de Plumelec – Morbihan 1.1

Julien Simon (Cofidis) megvédte a címét a franciaországi GP de Plumelec egynaposán. Elég nagy volt a viadal során a szórás, végül hárman tudtak pár másodperccel elszakadni. Simon mögött csapattársa Luis Angel Mate (Cofidis) lett a második, míg Armindó Fonseca (Bretagne Séché-Environnement) a harmadik.

Race Horizon Park 2 1.2

Az ukrán Race Horizon sorozat második egynaposát Mykhaylo Kononenko (Kolss) nyerte Leszek Plucinski (BDC-Marcpol) és Olaksandr Kvachuk (Kolss) előtt. A végén ők hárman léptek el, majd Kononenko faképnél hagyta a vetélytársait is.

Cours de la Paix 2.2U

Glucholazy és Praded között egy 93 kilométeres penzummal folytatódott a Course de la Paix U23-as viadala. A táv vége konokul emelkedett. Elsőként az ausztrál Sam Spokes (Etixx) ért fel Bram Van Broeckhoven és Bartosz Warchol előtt. Összetettben szintén Spokes vette át a vezetést.

Tour de Berlin 2.2U

Az U23-as versenyzők számára kiírt Berlini Körverseny negyedik etapján Rudow körül 146 kilométer várt a mezőnyre. A mezőnyhajrát végül Max Walscheid (Team Stölting) nyerte Tim Reske (LKT Team Brandenburg) és Robert Krause előtt. Összetettben továbbra is a holland Jochem Hoekstra (Cyclingteam Jo Piels) áll az éken.

Tour de Gironde 2.2

A Girondiai Körverseny negyedik napján a hazai Julien Loubet (GSC Blagnac) diadalmaskodott, megelőzvén Geert Van Der Weijst (Cyclingteam Jo Piels) és Robert Retschke (Team Kuota) duóját.

Kumanoi Körverseny 2.2

A Kumanoi Körverseny harmadik napján egy kőkemény 110 kilométeres hegyi etap várt a kerekesekre Kumano Sangaru körül. Végük egy kilencfős társaság érkezett meg együtt a hegycsúcsra, akik közül Francisco Mancebo (SkyDive Dubai) bizonyult a legjobbnak megelőzvén Jose Vicente Toribio (Team UKYO) illetőleg Cameron Bayly (OCBC Singapore) kettősét. Összetettben szintúgy Paco Mancebo vette át az első helyet.

Eritreai nemzeti bajnokság időfutam

A hétvégén kerül megrendezésre az eritreai nemzet bajnokság, melynek időfutamát Natnael Berhane (Europcar) nyerte Daniel Teklehaimanot (MTN-Qhubeka) illetőleg Mekseb Debesay előtt. A 18 kilométer volt.