Napi lósz: Visszatekintés tegnapra

A Giro mellett is volt versenyünk bőven, így hát nézzünk szét a világban.

Bayern Rundfahrt 2. HC

A Bajor Körverseny második szakasza máris egy hegyi befutós királyetapként szolgált Freilassing és Reit im Winkl Winklmoos-Alm között. A táv 164,7 kilométer. A győzelmet a helyenként 15 %-os meredekségű kaptató leküzdését követően Matthias Frank (IAM Cycling) szerezte meg Thibaut Pinot (FDJ.fr) és Leopold König (Netapp-Endura) kettőse előtt. Összetettben Frank öt másodperc előnnyel vezet Pinot-al szemben.

Belga Körverseny 2. HC

Kettőből kettő, legalábbis Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step) teljesítménye, aki magabiztosan nyerte a Belga Körverseny második napját is. A Lierde és Knokke-Heist közötti 170 kilométeres penzum lényegében végig sík volt, így ezúttal is mezőnyhajrá döntött. Boonen mögött csapattársa Gert Steeegmans (Omega Pharma-Quick Step) illetőleg Theo Bos (Belkin) végzett. Összetettben Tommeke 12 másodperccel vezet a szintén remek formában lévő Bos előtt.

Tour des Fjords 2.1

Eidfjord és Haugesund között 203 kilométer várta a Fjordok Körversenyének második etapján a résztvevőket. A végén mezőnyhajrá döntött, amit Alexander Kristoff (Katusha) nyert meg Tom Van Asbroeck (Topsport Vlaanderen) és Sondre Holst Enger (Sparbanken Sor) ellenében. Összetettben a jóváírásoknak köszönhetően szintén Kristoff vette át a vezetést.

Ázsia bajnokság időfutam NE

A kazah Asztana ad otthont a napokban zajló Ázsia Bajnokságnak, melynek egyenkénti időfutamát a hazai Dmitriy Gruzdev (Kazahsztán) nyerte Eugen Wacker (Kirgizisztán) és Hyeong Min Choe (Dél-Korea) duója előtt. Az U23-as diszciplínában Viktor Okishev (Kazahsztán) bizonyult a legjobbnak maga mögé utasítva Sang-Hoon Park (Dél-Korea) és Chun Wing Leung (Hong Kong) kettősét.

Tour de Gironde 2.2

A Girondiai Körverseny két félszakasszal rajtolt, a délelőtti csapatidőfutam győztese az Euskadi lett, míg a délutáni 113 kilométeres mezőnyversenyt Rens Te Stroet (Cyclingteam De Rijke) nyerte Geert Van Der Weijst (Cyclingteam De Rijke) és Marc Sarreau előtt. Összetettben a baszk Pablo Lechuga (Euskadi) vezet.

Fleche du Süd 2.2

A Fleche du Süd második napján szintén holland siker született, a dimbes-dombos etapot végül Coen Vermeltfoort (Cyclingteam De Rijke) nyerte Alex Kirsch (Leopard Development) és Théry Schir ellenében. Összetettben a prológon diadalmaskodó német Christoph Pfingsten (Cyclingteam De Rijke) áll az élen.

Kumanoi Körverseny 2.2

A Japán Kört követően a Kumanoi Körverseny is kezdetét vette, melyen Shingu belvárosában egy mindössze 700 méteres prológgal kezdett a mezőny. A leggyorsabb az ausztrál William Clarke (Drapac) volt a tajvani Shih Hsin Hsiao (Team Gusto) illetőleg Wouter Wippert (Drapac) előtt. A három versenyző között végül csak tizedek döntöttek.

Berlini Körverseny 2.2 U

Tegnap rajtolt az U23-as versenyzők számára kiírt Berlini Körverseny, amelynek első napján 151 kilométer várt a fiatalokra Birkenwerder városa körül. Fiatalok versenyéről lévén szó a hatalmas lószparádét követően Elmar Reinders (Cyclingteam Jo Piels) győzött csapattársa Jochem Hoekstra (Cyclingteam Jo Piels) és Christian Mager (Team Stölting) előtt.