Romandia: Michael Albasini triplázott

Az Orica-GreenEDGE kerekese Michael Albasini immáron harmadik szakaszát nyerte a Romandiai Körversenyen, összetettben továbbra is Simon Spilak (Katusha) vezet.

Fribourg környékén egy 174 kilométeres körpálya várta Romandiai Körverseny mezőnyét. Michal Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) tegnapi megrogyását követően a mai napon már nem is állt rajthoz.

A rajtot követően egy igencsak impozáns szökevénycsoport alakult, amelybe név szerint Alexis Vuillermoz (AG2R), Jan Bakelants (Omega Pharma-Quick Step), Thomas Voeckler (Europcar), Jean-Marc Marino (Cannondale) és Michael Albasini (Orica-GreenEDGE) keveredett bele.

Az elmenés legnagyobb előnye 6 perc 20 másodperc környékén mozgott. A főmezőnyt annak rendje és módja szerint a Katusha csapata vezette.

Az utolsó húsz kilométeren belül még mindig több mint két perc volt a szökevények előnye. Hátul, pedig érdekességképpen a Lampre-Merida kezdte el vinni a tempót.

Elől nagyon jól dolgoztak össze, ám így is sokáig kérdéses volt, hogy hazaérhetnek-e a szökevények?

Az utolsó emelkedőn Bakelants húzta meg a tempót, amelynek a két francia szökevény Marino és Vuillermoz itta meg a levét.

7 kilométerrel a vége előtt egy kisebb bukás borzolta a kedélyeket, amelybe többek között Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step) is belekeveredett.

5 kilométerre a céltól még mindig 50 másodperc volt az előnyük, így ekkora már biztossá vált, hogy az Albasini, Bakelants, Voeckler hármasból kerülhet ki a nap győztese.

A hajrát végül Voeckler indította meg ám Albasini magabiztosan kerekedett felül és nyerte meg immáron harmadik szakaszát is az idei Romandia Körversenyen.

Top 5

1. Michael Albasini (Orica-GreenEDGE) 4:14:21

2. Thomas Voeckler (Europcar) a.i

3. Jan Bakelants (Omega Pharma-Quick Step) a.i

4. Davide Appollonio (AG2R) + 9 mp

5. Anthony Roux (FDJ.fr) + 9 mp

Összetettben szinte semmi sem változott továbbra is Simon Spilak (Katusha) vezet egyetlen másodperccel Chris Froome (Sky) előtt. Rui Costa (Lampre-Merida) a harmadik.

Holnap Neuchatel környékén egy 18 és fél kilométeres időfutam dönt az első hely sorsáról.