Sanchez nyerte az Európa Játékok mezőnyversenyét

Luis Leon Sanchez (Spanyolország) nyerte az I. Európa Játékok mezőnyversenyét. Dér Zsolt (Magyarország) az 57. helyen zárt.

A mai napon rendezték az I. Európa Játékok férfi országúti mezőnyversenyét, amelynek keretében a rajthoz álló 125 kerékpárosra 16 kör, azaz 215,8 kilométer várt.

Ne szaladjunk azonban ennyire előre, tegnap bonyolították ugyanis a hölgyek versenyét, ahol a 75 bringásra 120,7 kilométer várt, a lassan már megszokott 30 fok feletti hőségben. Ahogyan a férfiaknál is, úgy a lányok penzumának második felében már egy kicsit hosszabb körpálya várta a karavánt az óváros emelkedőjével.

A viadalt az előzetes várakozásoknak megfelelően a holland csapat irányította, azonban a végét csúnyán eltaktikázták, így Alena Amialiusik (Fehéroroszország) nyerte az aranyérmet Katarzyna Niewiedoma (Lengyelország) és Anna Van der Breggen (Hollandia) előtt.

Király Mónika végig sokat mutatva magát, remek versenyzéssel a főmezőnyben zárva a 26. helyen végzett.

A férfiak versenyén nem kellett túlságosan sokat várni az első elmenésre, mintegy húsz kerekes próbált előre menekülni, majd néhány kör elteltével nyolcan maradtak az élen nevezetesen Aleksejs Saramotins (Lettország), Vitaliy Buts (Ukrajna), Bart de Clercq (Belgium), Conor Dunne (Írország), Jesus Herrada (Spanyolország), Gatis Smukulis (Lettország), Alexis Gougeard (Franciaország) és Manuele Boaro (Olaszország).

A nyolcas legnagyobb előnye úgy 7 perc körül tetőzött. A mezőny körről körre rendesen rostálódott, sajnos féltávnál Lovassy Krisztián (Magyarország) is feladni kényszerült a viadalt. A közel 40 fokos hőség rendesen megnehezítette a kerekesek dolgát.

140 kilométert elérve Nikolay Mihaylov (Bulgária) és Julian Alaphilippe (Franciaország) indult a szökevények után, amit azonban a belga csapat nem hagyott, így előreállva fokozni kezdték a főmezőny tempóját.

Vitaliy Buts (Ukrajna) bírta legtovább az elmenésből, ám két körrel a vége előtt összezárt a mezőny, ahonnan Niki Terpstra (Hollandia) ment tovább Jens Keukeleire-el (Belgium) a nyakán.

Közben darabjaira hullott a mezőny, lényegében három csoport alakult ki. Terpstráékat az utolsó kör előtt megfogták, így egy 19 fős sor vágott neki az élen a hajrának.

Az első akciót Maciej Paterski (Lengyelország) indította, majd egy négyfős sor próbált ellépni Luis Leon Sanchez (Spanyolország), Jesus Herrada (Spanyolország), Petr Vakoc (Csehország) és Andriy Grivko (Ukrajna) személyében.

A kvartett végül haza ért Jesus Herrada (Spanyolország) embertelen munkát végzett csapattársáért, így Luis Leon Sanchez (Spanyolország) nyerte az I. Európa Játékok mezőnyversenyét Andriy Grivko (Ukrajna) és Petr Vakoc (Csehország) előtt.

Dér Zsolt (Magyarország) végül az 57. helyen zárta a viadalt.