Tekerés: Dunkerque, Skandinávia és Kuszti

A Giro d’Italia mellett számos versenyt rendeztek még a mai napon. Bemutatkozott új csapata színeiben Kusztor Péter.

Dunkerque-i négynapos 2. HC

Immáron a 4. szakaszához érkezett a Dunqerque- i négynapos viadal, melynek során Ardres és Licques között 189 kilométer várt a karavánra. A kerekesek Licques-be érve még hat kört tettek meg egy körpályán. Ennek kapcsán értelemszerűen hatszor mászták meg az útjukba kerülő emelkedőt. A győzelmet végül Thierry Hupond (Giant-Shimano) szerezte meg, aki kilenc másodperc előnnyel ért haza Nikias Arndt (Giant-Shimano) és Alexandre Pichot (Europcar) előtt. Összetettben továbbra is Arnaud Demare (FDJ.fr) vezet.

Berner Rundfahrt 1.2

Svájcban a Berner Rundfahrt keretében az IAM Cycling mint legerősebb sor igyekezett learatni a babérokat, ami hellyel, közzel sikerült is, hisz Matthias Brandle (IAM Cycling) nyert az egykori BMC profi Simon Zahner és Pirmin Lang (IAM Cycling) ellenében. Ezen a viadalon mutatkozott be Kusztor Péter új csapata a BMC-Amplatz színeiben. Kuszti az 54. helyen zárt 1 perc 44 másodperccel elmaradva a győztes mögött.

Scandinavian Race Uppsala 1.2

Svédországban Uppsala városa körül egy 194 kilométeres penzum várt a környék csapataira. A véghajrá hasonlóan zárult mint Észak-Franciaországban Jonas Aaen Jörgensen (Riwal) tíz másodperc előnnyel ért haza Marcus Svensson és Yannick Janssen kettőse előtt.

Hadeland GP 1.2

Természetesen a dánok sem maradhattak el, így egy sokkal nagyobb nívójú viadalnak adtak otthont a Hadeland Grand Prix keretében. A 173 kilométeres táv végén Rasmus Guldhammer (Trefor-Blue Water) örülhetett Lasse Bochmann (Cult Energy Vital Water) és Michael Olssson (Ringeriks-Kraft) duóját legyűrve.