Tirreno: Cancellara és Quintana ünnepelt

Fabian Cancellara (Trek Factory Racing) nyerte a Tirreno-Adriatico utolsó egyenkénti időfutamát, összetettben Nairo Quintana (Movistar) diadalmaskodott.

A mai napon San Benedetto del Tronto környékén egy 10 kilométeres egyenkénti időfutammal zárult a jubileumi 50. Tirreno-Adriatico.

Az első komolyabb időt Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo) repesztette, aki 11 perc 39 másodperc alatt abszolválta a távot.

Tőle Adriano Malori (Movistar) vette át a vezetést, akinek az idejét aztán Fabian Cancellara (Trek Factory Racing) múlta felül 11 perc 23 másodpercet tekerve.

Az összetett tekintetében Stephen Cummings (MTN-Qhubeka) ment remek időt jelentősen javítva a helyzetét, miközben Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) elszórakozván a kronót még a kizárását is veszélyeztette.

Az egyenkéntit végül Fabian Cancellara (Trek Factory Racing) nyerte Adriano Malori (Movistar) és Vasil Kiryienka (Sky) előtt.

Összetettben Nairo Quintana (Movistar) diadalmaskodott Bauke Mollema (Trek Factory Racing) és Rigoberto Uran (Etixx-Quick Step) ellenében.

A pontversenyt Peter Sagan (Tinkoff-Saxo), a hegyi összetettet Carlos Quintero (Colombia), a legjobb fiatalnak járó fehér trikót pedig szintén Nairo Quintana (Movistar) nyerte.