Tovább folytatódik a World Tour sorozat

A Lengyel Körversenyt követően a Benelux államokban folytatódik a World Tour sorozat. Következik az Eneco Tour.

A tavaszt és az őszt többnyire a klasszikus versenyek uralják, míg az idény közepén a szakaszversenyek dominálnak. Most e kettősség egyvelegeként rajtol a Benelux Körverseny, azaz az Eneco Tour.

Augusztus 11. és 17. között immáron tizedik alkalommal kerül megrendezésre a Benelux Kör amely az elmúlt években egy energetikai cég az Eneco támogatását élvezi.

Persze a viadal története közel sem tíz évvel ezelőtt kezdődött. Az első Holland Körversenyt 1948. május 6-án bonyolították, amely egészen 1975-ig ebben a formában zajlott. 2000-ben próbálták újra életre hívni, de igazából csak 2005-től ütötte meg azt a szintet, amely előbb a Pro-Tour majd pedig a World Tour sorozatban való szereplésre predesztinálta azt.

Az első Eneco Tourt az amerikai Bobby Julich nyerte, de győzött itt többek között Ivan Gutierrez (2007, 2008), Tony Martin (2010) és Lars Boom (2012) is. A tavalyi esztendőben a cseh Zdenek Stybar diadalmaskodott.

Szakaszok

1. szakasz Terneuzen › Terneuzen, 181.9 km

2. szakasz Waalwijk › Vlijmen, 177.4 km

3. szakasz Breda › Breda, 9.6 km ITT

4. szakasz Koksijde › Ardooie, 183.3 km

5. szakasz Geraardsbergen › Geraardsbergen, 160.3 km

6. szakasz Heerlen › Aywaille, 173.3 km

7. szakasz Riemst › Sittard-Geleen, 183.4 km

2012-ben a szervezők megszűntették a prológot, így azóta úgymond egy normál szakasszal rajtol a viadal. Az első nap nagy részét egy 21,5 kilométeres körpályán tölti majd a mezőny a végén vélhetően mezőnyhajrá dönthet a helyezések sorsáról.

A második szakasz hasonló mederben folyhat, azonban a sok kanyar révén, akár a vége a szökevényeknek is kedvezhet.

A harmadik etap keretében egy közel tíz kilométeres egyenkénti időfutamra kerül sor.

A negyedik szakaszon a sprinterek utolsó lehetősége következik. Ez alkalommal is lesznek kisebb s nagyobb körök, amelyek egyébként is jellemezik a belga versenyeket, hisz ezen a napon már Belgiumban teker majd a karaván.

Az ötödik szakaszon aztán eljön az igazság pillanata. 12 különböző fal, összesen húsz mászással. Többek között a Muur Kapelmuurral, amelyet háromszor is teljesítenie kell a mezőnynek, de a Kruisberg, a Valkenberg, és a Bosberg is szerepel a penzumban.

A hatodik szakasz sem lesz sokkal egyszerűbb, ezúttal 16 fal szerepel az útvonalban háromszor a legendás Cote de la Redout-el.

Gondolhatnánk, hogy az utolsó etapon pihenhet a mezőny, de korántsem. Sittardig 22 fal vár a karavánra olyanokkal mint a Helveg vagy a Kofffenberg. Kemény Eneco Tour elé nézünk.

A 18 World Tour csapat mellett a Topsport Vlaanderen-Baloise illetőleg a Wanty-Groupe Gobert kettőse teszi teljessé a mezőnyt.         

Ami az esélyeket illeti itt lesz a címvédő Zdenek Stybar (Omega Pharma-Quick Step), ám az időfutam és a jelenlegi forma alapján sokan úgy vélik, hogy Thomas Dumoulin (Giant-Shimano) lehet a viadal elsőszámú favoritja. Mindenféleképpen esélyesként kell tekinteni az egyre jobb klasszikus formát mutató Geraint Thomast (Sky) is, de ott lesz a rajtvonalnál Peter Sagan (Cannondale), Philippe Gilbert (BMC), Greg Van AVermaet (BMC), Bauke Mollema (Belkin), Fabian Cancellara (Trek Factory Racing), Lars Boom (Belkin), Niki Terpstra (Omega Pharma-Quick Step), Sebastian Langeveld (Garmin-Sharp), Sep Vanmarcke (Belkin) és Bjorn Leukemans (Wanty-Groupe Gobert) is.

A sprintereknek kedvező szakaszokon Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step), André Greipel (Lotto-Belisol), Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing), Luka Mezgec (Giant-Shimano), Tyler Farrar (Garmin-Sharp), Matthew Goss (Orica-GreenEDGE), Nacer Bouhanni (FDJ.fr), Andrea Guardini (Astana), Sacha Modolo (Lampre-Merida) és Michael Van Staeyen (Topsort Vlaanderen) mérhetik össze a tudásuk.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus
tuttobici
bikeexpress
samcycling
triumviragos
ekszermeglepetes