Von Hoff az ausztrál kritériumbajnok

A Garmin-Sharp kerekese Steele Von Hoff nyerte az ausztrál kritériumbajnokságot. A hölgyeknél meglepetés győzelem született, míg az U23-as diszciplínában a papírformának megfelelően Caleb Ewan diadalmaskodott.

Az U23-as fiúk 33 kilométeres 30 körös viadalával vette kezdetét az ausztrál nemzeti bajnokság kritérium versenyszáma. A rajtot követően nem sokkal Harry Carpenter próbálta megrostálni a mezőnyt, ám az Avanti csapatának fiataljai szépen összedolgozva tartották együtt a bolyt. A végjátékhoz közeledvén a 65 indulóbál, már csak mindössze körülbelül húszan maradtak elől, többeket ki is intettek az 1,1 kilométeres körből. Az utolsó körökben természetesen támadás, támadást követett, a nagyobb nevek ellenben szépen megültek a mezőnyben, így a végső sprint döntött, amelyet a szupertehetség Caleb Ewan magabiztosan nyert meg Robert-Jon McCarthy (An Post-Chainreaction) és Alex Wohler (Budget Forklifts) előtt. A végig hatalmasat küzdő, ám a puskaporát talán túl hamar ellövő Herry Carpenter csupán a 28. lett. „Hatalmas dolog megnyerni a kritériumbajnokságot, de ez nem változtat a terveimen, a fő célom a mezőnyverseny bajnoki trikójának az elhódítása,” – nyilatkozta Ewan.

1. Caleb Ewan 46:14
2. Robert-Jon McCarthy
3. Alex Wohler

A hölgyek ugyanezen távján hatalmas meglepetés született, hisz előzetesen senki sem várta azt, hogy majd a sokak számára teljesen ismeretlen Sarah Roy szerzi meg a bajnoki címet. Persze ebben nagyban közrejátszott az is, hogy nem kevés bukás tarkította a viadalt. A favoritok, mint Chloe Hoskins (Orica-AIS) vagy éppen Annette Edmondson (Orica-AIS) is esések miatta voltak kénytelen lemondani álmaikról. „Nem gondoltam volna, hogy valaha versenyt tudok nyerni idehaza. Pláne nem azt, hogy bajnoki címet. Nagyon boldog vagyok,” – nyilatkozta a néhány éve még triatlonozó Roy. A második helyet Peta Mullens (Wiggle-Honda), míg a harmadikat Lauren Kitchen (Hitec Products) szerezte meg.

1. Sarah Roy 52:55
2. Peta Mullens
3. Lauren Kitchen

Az U23-as lányok versenyében a tegnapi napon ezüstérmet szerző Emily Ropert győzött.

Az Elit férfiak 44 kilométeres 40 körös versenye sem akármilyen izgalmakat hozott. A rajtot követően a lényegében a saját háza előtt körözgető Patrick Shaw (Avanti) támadásaitól volt hangos a pálya. Aztán szép lassan megindultak a nagyobb csoportos próbálkozások, ám jelentős előnyre egyik bolynak sem sikerült szert tennie. Az utolsó négy körhöz érve előbb az Avanti, majd a Drapac csapatai vették át a kezdeményezést. Ez utóbbi fantasztikusan kontrollálta a mezőnyt megpróbálva kihagyhatatlan pozícióba hozni kapitányát Jonathan Cantwellt. Azonban az utolsó körhöz érve egy nem várt bukást követően az egész Pro-Konti sor a földön találta magát, így utat nyitva az addig jól megbújó Steele Von Hoff (Garmin-Sharp) előtt, aki nem is hagyta ki a kínálkozó lehetőséget, megnyerve így az ausztrál kritérium bajnoki címet Anthony Giacoppo (Avanti) és Brenton Jones (Avanti) előtt. A címvédő Cameron Meyer (Orica-GreenEDGE) csupán a negyedik helyen zárt. „Fantasztikus érzés megnyerni a kritériumbajnoki címet, ám ne feledjük el, hogy a Drapac sor bukását követően lényegében Giacoppoval ketten maradt elől; szerencsém volt,” – nyilatkozta szimpatikusan Von Hoff.