Napi eszpresszó 2014. december 2. (10:00)

Napi hírösszefoglalónk szereplői Greg Van Avermaet, Bernhard Eisel, Bradley Wiggins, a Europcar csapata, Samuel Sanchez valamint a legfrissebb átigazolások.

Greg Van Avermaet klasszikust nyerne 2015-ben

A BMC kerékpárosa Greg Van Avermaet célja ugyanaz 2015-ben mint ami 2014-ben volt, azaz szeretne legalább egy nagy tavaszi klasszikust megnyerni. Az idei szezonban közel állt ehhez, hisz a Flandriai Körversenyen az előkelő második helyen végzett. Jövőre ugyanez a célkitűzés Philippe Gilbert kettősével lesznek a csapat kapitányai.

„29 éves vagyok, de úgy gondolom, hogy a legjobb éveim még csak most jönnek. Próbálom előtérben tartani a támadó stílusom, szeretnék nagy klasszikust nyerni. Philippe és én leszünk a csapat kapitányai ezeken a versenyeken, ahol megpróbálok a legjobb formámba kerülni és legalább egy nagy győzelmet elérni,” – mondta Van Avermaet.

Eisel: Még legalább három év bennem van

Az osztrák Bernhard Eisel nem szeretne 40 éves koráig versenyezni, így véleménye szerint maximum három év van még a karrierjéből.

„Talán abbahagyhatnám 2015 végén, de akár 2018-ban is. Egy biztos, hogy nem akarok 40 éves koromig versenyezni. Tisztán kell látni, nagyon kevés esélyem van az egyéni győzelmekre. Talán csak a tavaszi klasszikusok azok, ahol számításba jöhet a nevem,” – nyilatkozta a 33 éves kerekes, akit jelenleg egy egyéves kontraktus köt a brit Sky csapatához.

Wiggins ott lehet a 2015-ös Giron?

A La Gazetta dello Sport információi szerint a Pinarello nyomására Bradley Wiggins rajthoz állhat a májusi Giro d’Italian. Habár Wiggo elsődleges céljai a Párizs-Roubaix illetőleg a nyári egy órás világcsúcs, sokan úgy vélik, hogy az Olasz Körverseny még jót is tenne a brit klasszis felkészülésének. Értelemszerűen nagyon vonzó lehet számára a május 24-ei Treviso-Valdobbiane egyenkénti a maga 59,2 kilométeres távjával. A Sky csapata egyelőre nem kommentálta a híreket.

Gondok a Europcar World Tour licence körül

Egy francia lap információi szerint komoly gondok vannak a Europcar World Tour licence körül mivel hiányzik a csapat költségvetésének legalább 5%-a. Korábbi hír, hogy a Europcar kiszáll az év végén, ám Jean-René Bernaudeau bízik a folytatásban és a licence megszerzését is biztosra veszi.

„Számos csapat jár ugyanabban a cipőben mint mi, ennek ellenére nem aggódom a licence miatt,” – mondta a csapat vezetője.

Samuel Sanchez Cyclo-Crossozik

Habár még most sem tudjuk, hogy melyik csapatban folytatja pályafutását a 2008-as Pekingi Olimpia bajnoka Samuel Sanchez, a kiváló kerekes mégsem tölti eseménytelenül a telet, hisz legújabb hóbortjának a Cyclo-Crossnak hódol. A hétvégén például a 11. helyen zárta a Memorial Amadeo Izquierdo viadalát, de a továbbiakban is tervezi, hogy részt vesz a spanyol sorozat küzdelmeiben.

A legfrissebb átigazolások

Ahogyan az várható volt Chris Horner az amerikai kontinentális Airgas-Safeway csapatával kötött szerződést. A kiscsapat egy évre írt alá a Vuelta Espana egykori győztesével és bíznak benne, hogy ott lehetnek majd a tengerentúli nagyobb versenyeken.

Julian Antomarchi is új otthonra talált. A Hainani Körverseny idei győztese a La Pomme Marseille gárdájától a Roubaix Lille Metropole csapatába szerződött.

Gert Steegmans végül a Trek Factory Racing sorát választotta. Az Omega Pharma-Quick Step gárdájától távozó kiválóság az amerikai csapat illetőleg a Wanty között őrlődött, ám végül a World Tour sor ajánlatát fogadta el.

Kép forrása: Photo Pin - a szabadon felhasználható és szerkeszthető képek gyűjteménye