Az MKSSZ elnökének levele a TDH kapcsán

Az MKSZSZ elnöke Törzsök Zsolt a Tour de Hongrie versenyével kapcsolatos állásfoglalásáról juttatott el egy levelet szerkesztőségünkbe.

Tisztelt Eisenkrammer Úr!

Hivatkozással a 2015. május 5-én kelt, „Versenyjelentkezés az MKSz / MKSzSz naptárába” tárgyú levelére a következőket hozom szíves tudomására.

A 2015. évi Tour de Hongrie országúti kerékpáros verseny engedélyezésére a Magyar Kerékpáros Szakági Szövetség (MKSZSZ) jogosult, és az MKSZSZ-t illeti meg a szerzői jogvédelem a Magyar Szabadalmi Hivatalnál 201918 sz. alatt lajstromozott „Tour de Hongrie” ábrás védjegyhez kapcsolódóan. A védjegyhez a Magyar Kerékpársportok Szövetségének (a továbbiakban: MKSZ) semmi köze nincsen, ezért annak használatáért felesleges lenne szerződnie az MKSZ-szel.

Mindezeket tudnia kellett már akkor, amikor f. év április 28-án sajtónyilatkozatot tett közzé arról, hogy „a Vuelta csapata az idén felvállalja a Tour de Hongrie Magyar Körverseny szervezési feladatait”. Ugyanezeket az információkat hoztam tudomására a „Tájékoztatás a 2015. évi Tour de Hongrie megszervezéséről szóló sajtóközleményben foglalt állításokról” című közleményemben, amely megjelent ugyanazon a portálon (velo.hu), amelyről az Ön által szervezni kívánt rendezvényről értesültünk.

Tekintettel arra, hogy jelen levelemmel immáron másodszor is közölt tényekből (amelyekkel korábban is tisztában kellett lennie) kellene kiindulni bármilyen országúti kerékpáros verseny megszervezéséhez, amelyik a „Tour de Hongrie” nevet viseli, amíg erre hajlandóságot nem tapasztalok az Ön részéről, kérem, tartózkodjon a rendezvény mindenfajta meghirdetésétől, ideértve természetesen az első bekezdésben hivatkozott levelében említett, 2015.május 8. napjára tervezett sajtótájékoztatót is.

Budapest, 2015. május 6.

Tisztelettel:

Törzsök Zsolt, MKSZSZ elnök 

A levél postaládánkba landolását követően megkérdeztük Törzsök Zsolt MKSZSZ elnököt a fennálló szituációval kapcsolatosan:

„Eisenkrammer Úr folyamatosan egy az MKSZ birtokában lévő védjegyről beszél, holott nem tudom, hogy miként lehetne két ugyanolyan ábrás védjegy bejegyezve, mivel ez jogilag egy nonszensz dolog. Az érintett időszakban tehát augusztus 4-e és 9-e között 19 Europe Tour verseny kerül megrendezésre, ebből három a környező országokban, két egynapos Lengyelországban illetőleg a Székely Körverseny, amelyeken magyar csapatok is indulnak, mivel az Olimpiai kvalifikáció évében csak ezeken a kategorizált versenyeken lehet a szükséges pontokat összegyűjteni. Amennyiben ez nem történik meg, akkor ez nyilvánvalóan befolyással lesz arra, hogy a „Kiemelt Sportágfejlesztési Programban” bennmaradhatunk-e? Arról nem is beszélve, hogy akkor lesz Észtországban az Európa Bajnokság is. Véleményem szerint szakmailag teljesen indokolatlan abban az időszakban versenyt rendezni. Vélhetően ezek miatt az okok miatt külföldi versenyzők sem fognak túl nagy számban hazánkba érkezni. Az említett 30-40 magyar kerékpáros pedig teljesen abszurd, hisz limitált ma azoknak a versenyzőknek a száma, akik egy hatnapos eseményt értékelhetően be tudnának fejezni. Ha az a cél, hogy egy szakmailag nem kiemelkedő eseményt hozzunk tető alá, akkor jó úton haladunk. A magyar versenyrendszerben azért fontos, hogy egynapos UCI versenyek kerüljenek megvalósításra, mert egy többnapos UCI viadal nem költséghatékony illetőleg a megszerezhető Europe Tour pontok kapcsán is sokkal több a magyar versenyzők lehetősége az egynaposokon.

Az, hogy az MKSZ elnöksége döntött volna ebben a kérdésben, arról nekem, mint MKSZSZ elnöknek illetőleg az MKSZ alelnökének nincs tudomásom, de a többi tag sem tudott erről. Következésképpen az Elnök Úr által említett dolgok azok nem megalapozottak. Az MKSZ elnöke február vége óta elnökségi ülést nem hívott össze, csupán egyoldalú elektronikus kommunikációt folytat. Azokat az építő jellegű kritikákat, amelyeket az elnökségi tagok kötelező jelleggel kell, hogy megfogalmazzanak, nem veszi figyelembe. A kerékpáros társadalmunkban rövidtávon nem a strukturális reform a megoldás, hanem az, hogy a megfelelő emberek legyenek a megfelelő pozíciókban, meghallgattatva a másikat, építőjelleggel és előremutatva dolgozzanak. Összehasonlítva azzal, amit az Elnök Úr a szakági tervezéssel kapcsolatban megfogalmazott azt tudom elmondani, hogy az MKSZ adminisztrációs költségei a többszörösére emelkedtek, a hatékonyság ellenben nem változott.” 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus
tuttobici
bikeexpress
samcycling
triumviragos
ekszermeglepetes