Carpathian CR: Német győzelem Veszprémben

A német Willie Willwohl (LKT Team Brandenburg) nyerte a Carpathian Couriers Race veszprémi első szakaszát. A magyarok közül Rózsa Balázs (Utensilnord) szerepelt a legjobban.

Veszprém körül délelőtt 11 óra 15 perckor vette kezdetét a Carpathian Couriers Race U23-as versenye. Az első Bakony környéki szakasz alkalmával tökéletes kerékpáros idő fogadta a 35 (15 kontinentális, 8 nemzeti válogatott és 12 regionális klub) résztvevő csapat versenyzőit. A táv 108 kilométer volt.

A rajtot követően a mezőny együtt hagyta el Veszprém városát, majd egy kétfős elmenés alakult, amelybe a holland Jochem Hoekstra (Cyclingteam Jo Piels) illetőleg Andris Vosekalns (Lettország) kettőse keveredett bele.

Azonban ezt a próbálkozást nem sokkal később megfogta a peloton.

A táv felénél aztán Koen Bouwman (Cyclingteam Joe Piels), Daniel Turek (Csehország), Andrejs Podans (Lettország), Nikolai Shumov (Fehéroroszország), Julian Schulze (LKT Team Brandenburg) és Przemyslaw Kasperkiewicz (Bauknecht-Author) hatosa lépett el. Ám túl messzire ők sem jutottak.

20 kilométerrel a vége előtt aztán a semmiből megérkezett egy felhőszakadás, így a mezőnyhajrára már szakadó esőben került sor, amelyet a német Willie Willwohl (LKT Team Brandenburg) nyert a belga Jerome Kerf (Colorcode-Biowanze) és a román Eduard Grosu (Vini Fantini-Nippo) előtt.

A legjobb magyarként Rózsa Balázs (Utensilnord) érkezett, aki a 30. lett.

Top 5

1. Willie Willwohl (LKT Team Brandenburg)

DNF Hartmann József (Mugen Race)

Összetettben természetesen ugyanez a helyzet, a jóváírásoknak köszönhetően Willie Willwohl (LKT Team Brandenburg) négy másodperccel vezet Jerome Kerf (Colorcode-Biowanze) előtt. A hegyi trikót holnap Koen Bouwman (Cyclingteam Jo Piels), a kombinációs trikót Amaury Capiot (Lotto-Belisol U23), a sprinttrikót pedig szintén Willie Willwohl (LKT Team Brandeburg) viselheti.

Holnap Nyitra és Povazka Bystrica között Szlovákiában a viadal leghosszabb 154 kilométeres penzuma vár a kerekesekre.