Cyclo-Cross OB: Fejes Gábor megvédte címét

Fejes Gábor (Dr. Bátorfi Agria KTK) címvédésével zárult a mai napon megrendezett Cyclo-Cross országos bajnokság.

A mai napon Gyulán (Békés megye), a Magyar Kerékpáros Szakági Szövetség (MKSZSZ), Gyula Város Önkormányzata és a Körös Bike Kerékpáros Egyesület rendezésében került lebonyolításra a Magyar Nemzeti Cyclo-Cross Bajnokság.

Mivel a környéken tegnap szinte egész nap esett az eső, így mára is csapadékos időjárásra lehetett számítani, ami igencsak nehézzé tette a pályát.

Délelőtt 10 órakor az amatőr I.-II-es korcsoport küzdelmeivel vette kezdetét a verseny.

A férfiaknál az I.-es korcsoportban Szabó Áron (Körös Bike SRE), míg a II.-es korcsoportban Bertalan Balázs (Kőrös Bike SRE) diadalmaskodott. A hölgyeknél Sörös Vivien illetőleg Stein Zsófia szerezték meg az aranyérmet.

Őket követték az ifjoncok az U17, WU17 és WU19-es korcsoportok népes mezőnyével.

A fiúk U17-es korosztályában Fetter Erik (Pilis Cross Country Club) győzedelmeskedett, míg a lányoknál Vas Kata (Merida Maraton Team) ünnepelhetett. A 19 éven aluli lányok versenyében pedig Buzsáki Virág (Pilis Cross Country Club) bizonyult a legjobbnak.

Nem sokkal ebéd előtt az U19-es fiúk valamint a női Elit is nekivágott a pályának.

A fiúknál Zathurecky Márk (BVSC-Zugló) nyert megelőzve Dina Dániel (Pilis Cross County Club) és Peák Barnabás (Bikeexpress SE) kettősét.

Az Elit hölgyek versenyében Benkó Barbara (Focus XC Team) lett a bajnok Dósa Eszter (Vitalitás SE) és Orosz Anita (Trek SE) előtt.

Ezt követték az Amatőr III-IV. és a Master I-II. korcsoport küzdelmei.

A női Amatőr III-as korcsoportban Magyar Szilvia, a férfi Amatőr IV-es korcsoportban Eke Zoltán, a férfi Master II-es korcsoportban Medgyes Gábor (KTM Teszt Team Gödöllő), a Master I-es korcsoportban Szabó András (Peloton SE), míg az Amatőr III-as korcsoportban Kovács Balázs (Footstrong SE) diadalmaskodott.

Ezt követően már csak az Elit futam volt hátra, ahol a győzelmet végül Fejes Gábor (Dr. Bátorfi Agria KTK) szerezte meg megvédve így címét Buruczki Szilárd (Merida Maraton Team) és Búr Zsolt (Alpinbike Team Endura) kettőse előtt.

Az U23-as kategóriában Dina Márton (Cube Csömör) ünnepelhetett Kriván András (Team Econix-CR) és Rózsa Balázs (Utensilnord) ellenében.

Fotó: MKSZ.com