Heti görgőzés, avagy hazánk legfrissebb hírei

Hírösszefoglalónk célkeresztjében Szalontay Sándor, a hazai versenynaptár, Lovassy Krisztián, Kusztor Péter valamint a MugenRace csapata.

Szalontay Sándor újabb országos csúcsa Londonban

A brit Revolution Series ötödik fordulójában állhatott rajthoz hazánk Pálya-reménysége Szalontay Sándor a Bátorfi-Agria KTK versenyzője. Sándor Keirinben a 7. helyen zárt, amellyel 40 pontot gyűjtött, így a világranglista 70. helyére lépett előre, míg a Sprintben a 6. lett, amiért 46 pontot kapott. Ebben a diszciplínában jelenleg a ranglista 61. helyén áll.

Ám, ami ennél is fontosabb, hogy 10,133 másodperces idejével megdöntötte a 2014 novemberében Bécsben felállított országos csúcsát.

Módouslt a 2015-ös versenynaptár

A Magyar Kerékpáros Szakági Szövetség tájékoztatása alapján a Hegyi OB Pécsett, április 11-én, a Kritétium OB Mosonmagyaróváron szeptember 12-én kerül megrendezésre, illetve pontosításra kerültek egyéb események időpontjai is. A hazai versenynaptár az alábbi linken tölthető le:

Megkezdte a szezont Lovassy Krisztán

Lovassy Krisztián csapata a luxemburgi Team Differdange-Losch a holland Ster van Zwolle 1.2-es viadalán kezdte az idényt. A 177 kilométeres egynapost végül a hazai Elmar Reinders (CyclingTeam Jo Piels) nyerte. Krisztián 5 perc hátránnyal végül a 77. helyen zárt.

Kusztor Péter számára ma kezdődik az idény

„Február első két hetét Horvátországban töltöttem edzőtábor céljával. Többen, összesen hatan utaztunk Istriára, hogy egy kicsit jobb idő reményében itt gyűjtsük a kilométereket. Sajnos az első hétre nem kaptunk valami csodálatos időjárást, de a munkát sikerült elvégezni. A második héten már tömérdek napsütésben volt részünk. Igaz nem egy meleg égövi tábort tudtunk abszolválni, de én nagyon pozitívan értékelem ott töltött 13 napot, mely alatt 1510 kilométert gyűjtöttünk. Igen hasznos edzésmunkát tudtunk elvégezni és jó érzés volt másokkal együtt bringázni. De szépen lassan véget ér a hosszú holtidőszak és végre megkezdődnek a versenyek.

Izgatottan várom az első megmérettetést, melyre már most vasárnap sor kerül Szlovéniában, Izolán. Ez egy 1.2-es UCI EuropeTour verseny lesz, ami fontos a világbajnoksági és olimpiai kvalifikáció szempontjából. Ezt követően az egész csapatommal Istrián maradok, és a következő két hétben még több UCI megmérettetésen veszek részt. Nagyon hiszek benne, hogy már az első versenynek alkalmával sikerül helyt állnom és szuper eredményeket elérnem,” – írta Kuszti naplójában.

A MugenRace erőfelmérőjéről

A MugenRace Team Prolog versenyzői az év eleji szokásos erőfelmérőn vettek részt. A helyszínt a csapat kiemelt támogatója a Prolog Kerékpárszaküzlet biztosította. A felméréseket Vasiljev Dejan csapatedző végezte, aki így értékelte az adatokat:

“Meg vagyok elégedve mindenkinek a teljesítményével. Amit most mutattak a srácok, tükrözi a télen elvégzett munkánkat. Örülök annak is, hogy a tavaly ugyanekkor készült felmérőnél jobb eredmények születtek. Kompakt, ütőképes csapatunk lesz, 12 fővel várjuk a szezonkezdést, de előbb még elutazunk Montenegróba, egy kéthetes edzőtáborba.”

Fotó: közösségi média