Lovassy nyerte a pontversenyt Bécsben

Lovassy Krisztián nyerte a GP Vienna 30 kilométeres pontversenyét a mai nap folyamán.

November 13-án illetőleg 14-én rendezik a GP Vienna pályaversenyét, amelyen több magyar kerekes is képviseli hazánk színeit. A GP Vienna 2014 egy UCI CL2-es besorolású nemzetközi pályakerékpáros verseny Bécsben, a Dusika Sporthalle kerékpárpályáján.

A mai napon került sor a férfiak 30 kilométeres pontversenyére, amelynek során 12 részhajrá várta mezőnyt. Habár Lovassy Krisztián végül egyetlen hajrát sem nyert körelőnyeinek köszönhetően mondhatni magabiztosan nyerte meg a számot a hazai Andreas Graf illetőleg a lengyel Wojchiech Pszczolarski előtt. Holló Botond a hetedik helyen zárt.

1. Lovassy Krisztián (Hungary/BVSC-Zugló) 139 pont + 6 kör

2. Andreas Graf (RSV Irschenberg) 109 pont + 4 kör

3. Wojchiech Pszczolarski (SKC Tufo Prostejov) 102 pont + 3 kör

.

7. Holló Botond (Hungary/BVSC-Zugló) 10 pont

A mezőny 47,74 km/órás átlaggal mindössze 37 perc 42 másodperc alatt teljesítette a távot.

Fotó: archívum