Remek eredmények a II. Ifjúsági Olimpiáról

A Kínában található Nanjing városában rendezik meg a napokban a II. Ifjúsági Olimpiát.

Az augusztus 16. és 28. között rendezendő ifjúsági ötkarikás játékokon 204 ország sportolói vesznek részt. Magyarországot 16 sportágban 26 fiú és 31 lány sportoló képviseli a 15-18 éves fiatalok világeseményén.

A jelentős eseményre a Magyar Csapat tagjaiként 4 kerékpáros fiatal is elutazott: Tolnai Zsanett, Megyaszai Lilla, Erdélyi Attila, Móricz Dániel és két kísérőjük: Somogyi Miklós és Borbély Ferenc.
A magyar kerékpárosok a kezdeti izgalmakon már túl vannak, a későn megérkező kerékpárok miatt volt egy kis fennakadás, ám időközben rendeződtek a nehézségek.

Csodaszép eredménnyel zárult a magyar kerékpárosok számára az olimpia első napja: Megyaszai Lilla 4., Erdélyi Attila pedig 7.helyen végzett. Mindketten a Mountain Bike Cross Country Eliminator versenyszámában tekertek vasárnap.

"A szombati megnyitón a vasárnap induló versenyzőink, Megyaszai Lilla és Erdélyi Attila a csapat közös megbeszélését követően nem vett részt, hiszen későn lett vége az ünnepségnek és korán kellett kelni. Tegnap éjszaka is esett az eső és sáros volt a pálya, ami tulajdonképpen nem is jelentett gondot, viszont a szakaszokat összekötő fahíd rendkívül csúszós volt. Lilla és Attila egy-egy kört ment a bemelegítő edzésen. Lilla az egyik hídnál elcsúszott, de szerencsére nem történt komoly sérülés. Az időfutamokon mindkét versenyző harmadik helyen zárt, nagyon jó idővel.

Lilla két első hellyel és egy második hellyel került a döntőbe. Attila szintén kétszer volt első, és a döntőbe kerülésért a holland BMX világbajnokkal ütköztek. A holland elcsúszott, Attila pedig a harmadik helyen ért célba. Elúszott a döntő, pedig nagyon közel volt hozzá.A fiúk helyosztóján Attila a kanyarban másodikként fordult, de a pálya felső szakaszán ütközött egy argentin versenyzővel és elesett. A futamában harmadikként ért célba, ami összesítésben a 7. helyezést jelenti. A lányok döntőjében Lilla harmadikként fordult, de azon a szakaszon, ahol le kellett szállnia a cipőjébe szorult egy kavics és nem kapcsolt be a pedál. Az utolsó szakaszon ugyan nagyon közel került a második és harmadik versenyzőhöz, de már nem tudta őket megelőzni, így a 4. helyen végzett, ami óriási eredmény."- nyilatkozta Borbély Ferenc csapatedző.

A hétfői napon került sor az országúti időfutamok lebonyolítására, amelyen a fiúk között Móricz Dániel 15. helyezést ért el 3.86 kilométeres távon. Ideje 5:23.69 perc, átlagsebessége 42.929 km/óra. Ezzel a teljesítményével 2 pontot szerzett.

A lányok között Tolnai Zsanettnek szurkolhattunk, aki 21.helyen végzett, a távot 6:43.37 perc alatt teljesítette 34.449 km/órás átlagsebességgel. Ez az eredmény sajnos kevés volt a pontszerzéshez.