Székely Kör: Koychev nyerte az időfutamot is

A bolgár Hristov Koychev (Brisaspor) tegnapi győzelmét követően ma délelőtt magabiztosan nyerte a Székely Körverseny egyenkénti időfutamát is.

A mai nap délelőttjén a 3/a szakasz nyomán a közel 1000 méter magasságban fekvő Hármaskeresztről az 1400 méteren található Hargitafürdőre tekertek a kerekesek mintegy hét kilométert abszolválva.

Az egyenkénti időfutam távját a leggyorsabban a tegnapi szakaszgyőztes bolgár Hristov Koychev (Brisaspor) teljesítette, akinek mindössze 12 perc és 4 másodperc kellett a penzum abszolválásához.

A második csapattársa a verseny címvédője Georgi Georgiev (Brisaspor) lett, míg a harmadik helyet a venezuelai Giannini Anaya (Tusnad) szerezte meg.

A legjobb magyar ezen a napon Pelikán János (Utensilnord) lett, aki az előkelő 17. pozícióban zárt 1:08 hátránnyal. A tegnapi nap hőse Kenyeres Ábel (Utensilnord) a 19. helyet szerezte meg ezzel javítva összetettbeli helyén.

87. Pályi Csaba (Master Ski&Bike) + 3:41

Összetettben Hristov Koychev (Brisaspor) 51 másodperccel vezet csapattársa Georgi Georgiev (Brisaspor) előtt.

A legjobb magyarként Kenyeres Ábel (Utensilnord) a 15. + 6:32, míg Lengyel Zoltán (Utensilnord) a 20. + 10:47. A fiatalok versenyében az orosz Artem Nych (Russian Helicopters) áll az élen, Kenyeres a 6.

Délután Csíkszeredáról indulva mintegy 30 kilométert tesz meg a karaván egy emelkedőt a hátuk mögött hagyva, majd Csíkszereda kockaköves belvárosában még 17 darab egyenként 5,3 kilométer kör vár a mezőnyre.

Fotó: Utensilnord