Szerb Kör: Ivan Savitskiy duplázott

Ivan Savitskiy (Oroszország) nyerte a Szerb Körverseny második szakaszát is. Molnár István (Mugen Race) ezúttal is a legjobb magyarként zárt a 17. pozícióban.

Pozarevac körül hét egyenként 20 kilométer kör várta a Szerb Körverseny második szakaszának résztvevőit.

Szerencsére immáron száraz körülmények között vághatott neki az adott penzumnak a még versenyben maradt 57 kerékpáros. Hatalmas tempóban kezdtek, az orosz válogatott minden egyes megmozdulást kontrollálta nap folyamán, így lényegében komolyabb szökés sem tudott kibontakozni.

Természetesen a mezőnyhajrá is az ő kedvük szerint alakult, hisz az első szakaszt követően ezen a napon is Ivan Savitskiy (Oroszország) bizonyult a legjobbnak Nikolai Shumov (Fehéroroszország) és Ivan Stevic (Szerbia) előtt.

Legjobb magyarként Molnár István (Mugen Race) a 17. helyen zárt a győztessel azonos idővel.

56. Varga Péter (Mugen Race) + 6:39

Összetettben Ivan Savitskiy (Oroszország) 11 másodperccel vezet Nikolai Shumov (Fehéroroszország) előtt. Molnár István a 22.; 29 másodperc hátránnyal.

A mai napon Vrsac körül 14 darab tíz kilométeres kör várja a kerékpárosokat.

Fotó: Mugen Race