Szlovák Kör: Davide Vigano nyerte a versenyt

Davide Vigano (Team Idea) sikerével ért véget az 59. Szlovák Körverseny.

Nové Mesto nad Váhom és Pozsony között egy 123 és fél kilométeres etappal zárult a 2015-ös Szlovák Körverseny. A rajtot követően azonnal megindultak a próbálkozások minek végén körülbelül 18 kilométer megtételét követően Oleksandr Golovash (Kolss-BDC), Michael Kukrle (Csehország), Daniel Turek (Cycling Academy), Anton Samokhvalov (Itera-Katusha) és Matej Mugerli (Synergy Baku) ötöse keveredett előre.

Az elmenés legnagyobb előnye úgy 1 perc 40 másodperc körül tetőzött, miközben Turek megnyerte a nap első részhajráját. 90 kilométer megtételét követően került sor a második hajrára, ahol ezúttal Kukrl bizonyult a legjobbnak.

A szökevények viszonylag sokáig kitartottak, végül nem sokkal az egy kilométeres kapu előtt érték őket utol.

Jöhetett a mezőnyhajrá, amelyet a hazaiak nagy örömére Michael Kolar (Szlovákia) nyert meg Maros Kovac (Kemo-Dukla Trencin) és Filippo Fortin (GM Cycing) előtt.

A magyarok közül sajnos csak Lengyel Zoltán (Utensilnord) ért célba a 39. helyen.

Összetettben Davide Vigano (Team Idea) diadalmaskodott Matthias Krizek (Felbermayr-Simplon Wels) és Pawel Cieslik (Whirlpool-Author) előtt. Lengyel Zoltán (Utensilnord) a 99. helyen zárt.

A pontversenyt szintén Vigano, a hegyi összetettet Sergey Nikolaev (Itera-Katusha), a fiatalok versenyét Oleg Zemlyakov (Vino 4 Ever), míg a csapatversenyt a cseh Whirlpool-Author nyerte.