Armitstead már megnyerte a világkupát

Habár még egy verseny hátravan a brit Lizzie Armitstead az Open de Suede Vargarda nyolcadik helyének köszönhetően már megnyerte a női világkupa sorozatát.

A svéd versenyt Chantal Blaak (SpecializedLululemon) nyerte, ám Lizze Armitstead számára mindössze egy nyolcadik hely is elegendő volt ahhoz, hogy az utolsó futam előtt akkora előnyre tegyen szert, amely már behozhatatlan.

Jelen pillanatban az idei Nemzetközösségi Játékok mezőnyversenyének győztese már 140 ponttal vezet a svéd Emma Johansson (Orica-AIS) előtt, ám a vasárnapi Grand Prix Plouay során már csak 120 pont szerezhető, így a Boels-Dolmans kerekese megnyerte a sorozatot.

„Nagyon boldog vagyok mivel nem is gondoltam arra, hogy megnyerhetem a világkupát, sőt nem is volt tervben. Nehéz volt a verseny, de sikerült az első csoportban ragadnom,” – mondta egyszerűen lezárva a témát Armitstead.

A még mindig csak 25 esztendős brit kiválóság rögtön a sorozat első versenyén a Ronde van Drenthe egynaposán diadalmaskodott, majd a rákövetkezendő három versenyen egyaránt az előkelő második helyen zárt.

Még úgy is sikerült győzedelmeskednie, hogy a német Sparkassen Giro-t a Nemzetközösségi Játékok miatt kihagyta. Mint utólag kiderült ez egy nagyon jó döntés volt, hisz megnyerte a glasgowi játékok mezőnyversenyét.

Armitstead sportiskolában nevelkedett majd első ízben a pályán bizonyította tehetségét. A scratch versenyszámban Európa Bajnok és többszörös világkupa győztes, míg csapatüldözésben világbajnok.

Az országúton 2009-ben kapott profi szerződést a belga Lotto-Belisol csapatától, de megfordult a Cervelo Test Team, az AA Drink-Leontien.nl csapatainál is mielőtt 2013-ban a holland Boels-Dolmanshoz igazolt volna.

Országúton többszörös brit bajnok, Olimpiai ezüstérmes, de például 2008-ban hatalmas szerepet játszott Nicole Cooke világbajnoki győzelménél is.

A világkupa második helyéért ellenben még hatalmas csata várható Emma Johansson (Orica-AIS), Kirsten Wild (Giant-Shimano), Anna Van der Breggen (Rabobank-Development) és Marianne Vos (Rabobank-Liv).

Armitstead a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség rangsorában mindössze az ötödik helyen áll, de így eddigi pályafutása legjobb idényét produkálja.