Bemutatkoznak a Tour sorok: AG2R

Sokáig hezitáltak, de a francia bajnokságot követően napvilágot látott AG2R La Mondiale sora is.

AG2R az elmúlt évek folyamán kissé nemzetközibb képet kapott, amelynek köszönhetően már nem szabad félvállról venni őket egyetlen versenyen sem. Jean-Christophe Peraud illetőleg Romain Bardet lehetnek az első számú emberek, míg a sprinteknél Samuel Dumoulin jöhet számításba.

Romain Bardet

A még mindig csak 23 esztendős Bardet a franciák egyik legnagyobb tehetsége, aki akár még a legjobb fiatalnak járó fehér trikóért is harcban lehet. Tavaly már bemutatkozott a Touron, ahol az összetett előkelő 15. helyén zárt. 2013-ban pályafutása eddigi egyik legnagyobb győzelmeként nyerte a Tour de l’Ain összetettjét. Akár még kaptányi szerepkör is hárulhat rá.

Mikael Cherel

A kiváló segítőt éppen a nagy rivális FDJ.fr csapatától happolták el. Immáron a hetedik nagy körversenyére készül az idén kiváló formát mutató kerekes, aki a Tour de Haut Var szakaszversenyén az előkelő hatodik pozícióban zárt. Hasznos láncszem.

Samuel Dumoulin

Lényegében már az összes francia profi csapatot megjárta a mindössze 159 centis Dumoulin, aki 2008-ban már nyert szakaszt a Tour de France-on. Kedvenc versenye ellenben nem ez hanem a Katalán Kör, ahol már három részsikernek is ünnepelhetett. A tapasztalt sprinter már a 11. Tour részvételére készül.

Ben Gastauer

A Tour keret egyik idegenlégiósa a luxemburgi Ben Gastauer, aki ellenben eddigi egész profi karrierjét az AG2R színeiben húzta le. Háromszor szerepelt már a Giron, kétszer a Vueltan azonban a Francia Körversenyen ez lesz a bemutatkozása. Hasznos vízhordó, akinek eddig legnagyobb sikere 2012-es luxemburgi időfutam bajnoki címe.

Blel Kadri

A 2013-as Róma-Maxima győztese Blel Kadri tapasztalt harcosa az AG2R sorának. Több ízben is ott volt kisebb szakaszversenyeken a győzelem kapujában, azonban első nagy sikerét mégis egy olasz egynaposon aratta. A szökések nagymestere lehet zsinórban a negyedik Tour szereplése kapcsán.

Sébastien Minard

Szintén tapasztalt segítő Sébastien Minard, aki sorozatban a hatodik Tour de France szereplésére készül. Karrierje legnagyobb győzelmeként 2010-ben nyerte a Párisz-Camambert egynaposát.

Matteo Montaguti

Egy versenyző, aki ha kell sprintel, ha kell húzza a hegyet, ha pedig éppen úgy adódik, akkor még klasszikus menőként is érvényesül. Igazából egyik diszciplínában sem kiemelkedő, de épp ezért remek kis csapatjátékos. 2011 óta a franciák versenyzője, ez már a nyolcadik nagy körversenye lesz.

Jean-Christophe Peraud

Tavaly az összetett kilencedik helyéről volt kénytelen feladni a versenyt, idén habár a formája eléggé ingadozik a Criterium International megnyerésével bizonyította képességeit. A 33 esztendős koráig csak hegyi kerékpározó kiválóság idén is a Top 10-ért száll harcba.

Christophe Riblon

A tavalyi Alpe d’Huez győztese a franciák megmentője ezúttal is nagy tervekkel indul hazája körversenyén. Riblon már 2010-ben is nyert szakaszt a Touron, ráadásul tavaly a legagresszívabb kerekesnek járó díjat is megszerezte. 11. háromhetes versenyén indul.