Bemutatkoznak a Tour sorok: Cofidis

Az egyik francia szabadkártyás csapat a Cofidis lesz az idei Touron. Ismerjük meg most az Ő keretüket.

A Cofidis csapatát 1997-ben alapították, s habár több éven keresztül volt első osztályú a gárda, jelen pillanatban a céljaik eléréséhez (Tour, Vuelta) a Pro-Kontinentális licenc is bőven elegendő. Költségvetésük meghaladja egy-két World Tour csapat pénzügyi büdzséjét is, így értelemszerűen az elvárások is magasak. Az összetettben természetesen Daniel Navarro, míg a sprinteknél a fiatal Adrien Petit lesz az első számú emberük.

Daniel Navarro

A sokáig Alberto Contador egyik legfőbb segítőjeként tündöklő Navarro 2013-ban szerződött a Cofidis csapatához azon okokból, hogy végre a saját céljaiért is megküzdhessen. Ennek kapcsán remek versenyzéssel a Tour összetettjének kilencedik helyén zárt. Egyértelműen a csapat első számú embere, aki egy újabb Top 10-es helyezésre ezúttal is jó lehet.

Nicolas Edet

A 2013-as Vuelta Espana hegyi királya, Navarro egyik legfőbb segítője lehet, habár Edet nagyon szeret benne lenni a napot meghatározó aktuális szökésekben is. Egyik kedvenc versenye a Rhone Alpes Isere Tour, ahol idén is nyert szakaszt. Fontos láncszem.

Egoitz Garcia

A 28 esztendős baszk a Caja Rural csapatában kezdte pályafutását, majd 2012-ben igazolt a Cofidishez. Meghálálva a bizalmat még abban az évben nyerte a Párizs-Corréze egynaposát. Harmadik nagy körversenyére készülve segítői szerepkör vár rá.

Cyril Lemoine

A Sojasun sajnálatos megszűnését követően idén került a Cofidis gárdájához Lemoine, aki a Tour keretben való helyét a Belga Körversenyen való nagyszerű szereplésével vívta ki. Tavaly is ott volt a Touron, így tapasztalatban koránt sincs hiány.

Luis Angel Mate

A furcsa tincséről híres Mate pályafutását az Andalucia csapatánál kezdte, majd megfordult az Androni Giocattolinál is mielőtt 2011-ben jelenlegi munkaadójához szerződött volna. A 2012-es Andalúz Körverseny hegyi és sprint trikósa, ha kell hegyre megy, ha kell beáll első számú segítőnek. Igazi mindenes, így nem is volt kérdéses a helye.

Rudy Molard

A fiatal kerekes idén a nagyon nehéz, de annál alulértékeltebb Párizs-Troyes viadalról szállított egy Top 10-es helyezést, amellyel természetesen a vezetőség szemét is felnyitotta. Tavaly már szerepelt a Touron, míg idén pályafutása eddigi legjobb idényét futja.

Adrien Petit

Az idei Tro-Bro Leon győztese illetőleg a Tourangelle harmadikja a feltörekvő francia sprintertehetségek egyik kiemelkedő tagja. A Vueltan már szerepelt, sőt két Top 10-es helyet is szerzett a mezőnyhajrákon. A Touron való bemutatkozása már illő volt, ám, hogy mire mehet a nagyobb nevű sprinterek ellen?

Julien Simon

A Sojasuntól érkező Simon az emelkedősebb hajrák specialistája. 2012-ben futotta pályafutása egyik legjobb évét, amikor győzött a Finisteri Körön valamint a Plumenec és a Wallone egynaposon. 2014-ben is remek formát mutat, számos előkelő helyezést szállítva.

Rein Taaramae

Habár nem sikerült megszereznie sem az észt időfutam, sem a mezőnyverseny bajnoki címét sem mégis kihagyhatatlan név a Cofidis keretéből. Ötszörös észt bajnok, Tour de l’Ain győztes, idén a Török Körverseny összetettjének második helyezettje. Hetedik nagy körversenyére készül, egy szakaszgyőzelemre is jó lehet, de nagy segítséget nyújthat Navarro számára is.

Kép forrása: Photo Pin - a szabadon felhasználható és szerkeszthető képek gyűjtemény