Bemutatkoznak a Tour sorok: Movistar

Nairo Quintana jóvoltából egy Girot már nyert idén Euzebio Unzue alakulata. Erős sorral érkeznek a Tourra is.

A kerékpáros mezőny egyik legnagyobb múltra visszatekintő csapata a Movistar. 1980-ban még Reynolds néven alakult, majd az évek során volt Banesto és Caisse d'Epargne is, hogy aztán 2011-től immár egy virító M betűs, sötétzöld mezben versenyezhessenek a főként spanyol ajkú kerekesek. Aljeandro Valverde lesz a kapitány, míg a sprintekben Jose Joaquin Rojas villoghat.

Alejandro Valverde

Egy Vuelta győzelem, négy Tour szakaszsiker és számos kisebb körverseny megnyerése található Valverde biográfiájában. Sokan inkább Quintanat látták volna szívesebben a helyén, azonban Alejandro még utoljára nekivághat a Francia Körversenynek mint kapitány. Az elmúlt napokban a spanyol időfutam bajnokság megnyerésével hangolt.

Imanol Erviti

A csapat egyik legjobb vízhordója egész pályafutását ennél a gárdánál töltötte. Korábban két szakaszt is nyert már a Vueltan (2008, 2010), ám pályafutása legnagyobb győzelmének mégis a Vuelta La Rioja 2011-es megnyerését tartja. Fontos láncszem.

John Gadret

Egyértelmű volt, hogy a gárda egyetlen franciája helyet kap a Tour keretben, pláne úgy, hogy Gadret egy egészen kiemelkedő hegyimenő. A 13. nagy körversenyére készülő egykori Cyclo-Cross sztár 2011-ben az előkelő harmadik helyen zárta a Girot. Tapasztalatból nincs hiány.

Jesus Herrada

A fiatalabbik Herrada testvér a szakértők szerint akár még a fehér trikóért is harcba szállhat. A 2013-as spanyol bajnok remek formát mutatott mind a Romandiai Körverseny mind az utolsó felkészülésként szolgáló Route du Sud alkalmával.

Benat Intxausti

Két Top 10-es összetettbeli hely nagy körversenyekről, egy Pekingi Kör győzelem illetőleg egy Giro etapsiker még 2013-ból Intxausti sem egy nyeretlen kétéves, aki hatalmas segítségére lehet a kapitányának. Kilencedik háromhetese következik.

Ion Izaggire

Az újdonsült spanyol nemzeti bajnok, aki egész évben kirobbanó formát mutat, hisz remekelt az Andalúz Körversenyen, de a Romandiai Körön sem volt túlságosan rossz. Nyert már szakaszt a Giron 2012-ben, ráadásul habár csak egyetlen hónapon múlott, de még a fehér trikóért is harcban lehet.

Ruben Plaza

Kétszeres spanyol nemzeti bajnok, Kasztíliai Körverseny győztes Vuelta szakaszgyőztres. Habár az idei év eddig nem róla szól ennek ellenére nagyon fontos embere a Movistar sorának. Hatodik nagy körversenyére készül, amelyeket eddig egytől egyig befejezett.

Jose Joaquin Rojas

Egyértelműen a keret sprintere a 2011-es spanyol bajnok Jose Joaquin Rojas. Tipikusan az a versenyző, aki túl sok győzelmet nem szerez, mégis mindig ott van a legjobbak között. Idén kisebb meglepetésre negyedik lett a Párizs-Nizzán, de a Kasztíliai Körversenyen is nyert szakaszt. Kérdés, hogy kik fogják segíteni?

Giovanni Visconti

Talán a csapat szabadvegyértéke lehet Giovanni Visconti, aki egy sajnálatos lábtöréssel kezdte az idényt. Háromszoros olasz bajnok, háromszoros Europe Tour győztes, ráadásul van még két Giro etapsikere is. Élete első Tour de France-a következik.

Kép forrása: Photo Pin - a szabadon felhasználható és szerkeszthető képek gyűjtemény