Bradley Wiggins redőnye leengedve?

A Sky kerekese ma reggel feladta a Svájci Körversenyt, amivel nagy valószínűséggel a Tour de France mizériája végére is pont került.

A Sky 2012-es Tour de France győztese Bradley Wiggins a mai ötödik szakaszt megelőzően feladta a Svájci Körversenyt, miután tegnap a véghajrához közeledve nagyot bukott. A perecet követően a jobb combja illetőleg a térde is feldagadt.

Wiggins a CCC Polsat Polkowice kerekesének Jaroslaw Marycznak a társaságában került a földre az ossingeni utolsó két kör első cirkulájában röviddel azelőtt, hogy Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step) ellentmondást nem tűrően nyerte meg a szakaszt. Wiggo 11 perc 55 másodperc hátránnyal ért célba, amelynek nyomán visszacsúszott az összetett 99. helyére.

A csapat beszámolója alapján a jobb lábán számos zúzódást szerzett, ráadásul az is napvilágot látott, hogy egy megfázás következtében már közel egy hete antibiotikumokat szed. Aludva egyet az esetre ma reggel azt követően, hogy Wigginst a sérülése minimális szinten korlátozza a mozgásban feladta a viadalt, így az Ossingen és Büreb közötti viszonylag sík 184 kilométeres etapnak már nem is vágott neki.

A Tour de France-ról nem voltak hajlandóak beszélni a csapat háza táján, azt azonban világossá tették, hogy Wiggo 24 óra pihenést követően újra kerékpárra kíván ülni, mivel rettentően fontos számára a június 26-ai Monmouthshire-i Brit Nemzeti Időfutam-bajnokság.

„Kissé ironikus, hogy pont azért maradtam hátra, hogy elkerüljem a bukásokat. Fékeztek előttem, miközben hátulról valaki egyszerűen belémszállt. A jobb térdem bal oldalán egy igencsak nagy duzzanat keletkezett. Nagyon fontos számomra a bit nemzeti bajnokság, így habár szerettem volna folytatni a versenyt, meghoztam a megfelelő döntést. Próbáltam óvatos lenni már a pénteki időfutamon is, mivel tetézve a dolgokat összeszedtem egy kisebb megfázást is. Most az a terv, hogy miután hazaérek 24 órára leteszem a kerékpárt, aztán viszont folytatom a felkészülést a nemzeti ob-ra.” – mondta Wiggins.

A Svájci Körverseny feladása valószínűleg az utolsó csapás volt Wiggins, Tour de France álmait illetően. Bár a tényt a Tour korábbi győztese már a hónap elején kimondta, amikor igencsak ingerült állapotban nyilatkozott a BBC-nek.

„Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy biztosan kimaradok a Sky, Tour de France sorából. A csapat a címvédő Chris Froome köré épül, akinek nagy esélye van megvédeni az elsőségét, sajnálatos módon velem valamiért már nem számolnak ennek kapcsán,” – mondta Wiggo a BBC egyik élő műsorában.

A Sky célja egyértelműen az, hogy zsinórban harmadjára is az Ő kerekesük hódítsa el a Francia Körverseny elsőségét, ám Wiggins vélhetően ezalatt az idő alatt a Brit Nemzetközösségi Játékokra fókuszál majd a skóciai Glasgowban.

Kép forrása: Photo Pin - a szabadon felhasználható és szerkeszthető képek gyűjteménye