Carmen Small: Egy nő a férfiak között

A mai napon veszi kezdetét a North Star Grand Prix, amelynek keretében Carmen Small személyében egy nő is rajthoz áll a férfiak mezőnyében.

Június 17-e és 21-e között kerül megrendezésre Minnesotában a North Star Grand Prix sorozat, amely egy egyenkénti időfutamot, két mezőnyszakaszt és három kritériumot tartalmaz. A hölgyek versenyét a tavalyi esztendőben Carmen Small nyerte, aki idén az Elbowz Racing színeiben a férfiak mezőnyében áll rajthoz.

„Nagyon tévednek, ha azt hiszik, hogy hónapok óta ezen jár az eszem. A múlt hét végén merült fel a lehetőség, amelyre szinte azonnal igent mondtam. Kissé meglepő a dolog számomra is, de hát mit veszíthetek?” – mondta Small.

Carmen Small a tavalyi év végén sokak megdöbbenésére nem hosszabbította meg a szerződését a Specialized-lululemon csapatával, helyette inkább aláírt a Twenty16-Sho-Air gárdájához.

Ebben az esztendőben részt vett Kolumbiában a pálya-világkupán, majd a Franciaországban a pálya-világbajnokságon is ott volt.

Sajnálatos módon a North Star Grand Prix női versenyét idén már nem rendezik meg, pont, hogy ezért is kapott az alkalmon a viadal kétszeres győztese.

„Nagyon szomorú, hogy idén már nem rendezik meg a hölgyek versenyét. 2006-ban ez volt az a megmérettetés, amelyen berobbantam a kerékpározás élvonalába. Szeretném magamra irányítani a média figyelmét, ezzel ösztökélve a női kerékpársport minél inkább rivaldafénybe kerülését,” – folytatta.

Mivel a North Star Grand Prix egy regionális viadal, és a z Elbowz csapata is egy regionális sor, így semmiféle problémát sem okoz Carmen Small részvétele a versenyen, csupán egy szándéknyilatkozatra volt szükség a Twenty16 csapatvezetőjétől Nicola Cranmertől.

Carmen Small kiváló időfutammenő, 2013-ban megnyerte az amerikai bajnokságot és a Chrono Gatineau egyenkénti versenyét is. Ugyanebben az évben csapatidőfutam világbajnok a Specialized-lululemon sorával.

Érdeklődve várjuk, hogy az első egyenkénti mit tud majd nyújtani az urak ellenében?

Kép forrása: Photo Pin - a szabadon felhasználható és szerkeszthető képek gyűjteménye