Egy bombaerős Vueltára van kilátás

Chris Froome, Nairo Quintana, Chris Horner, Cadel Evans, Mark Cavendish és Peter Sagan is ott lesz az augusztus 23-án kezdődő Spanyol Körversenyen

Immáron a harmadik esztendeje, hogy várhatóan az év legjobb három hetes körversenye kerekedik a Vuelta Espanaból. Az elmúlt két évben az útvonal, idén pedig vélhetően már a mezőny jóvoltából is überelheti a másik két három hetest. Jó volt a Giro d’Italia és a Tour de France is, azonban mondjuk meg őszintén, hogy Olaszországban Nairo Quintana, míg Franciaföldön Vincenzo Nibali aratott rajt-cél győzelmet.

Vélhetően ott lesz a rajtnál a 2013-as Tour de France győztese Chris Froome (Sky), az idei Giro győztes Nairo Quintana (Movistar) illetőleg a tavalyi esztendő egyik legjobbja Joaquim Rodriguez (Katusha). Rajtuk kívül már jelezte indulási szándékát a címvédő Chris Horner (Lampre-Merida), a 2011-es Francia Körverseny győztese Cadel Evans (BMC) valamint az idei Tour dobogósa Thibaut Pinot (FDJ.fr) is.

Előzetesen nevezve van a viadal korábbi bajnoka Alejandro Valverde (Movistar), a tavaly két etapot nyerő fiatal francia Warren Barguil (Giant-Shimano), a Criterium du Dauphiné meglepetésembere Andrew Talansky (Garmin-Sharp), a korábbi világbajnok Philippe Gilbert (BMC) valamint olyan kiváló hegyimenők mint Mikel Nieve (Sky), Samuel Sanchez (BMC), Rigoberto Uran (Omega Pharma-QuickStep), Fabio Aru (Astana), Dan Martin (Garmin-Sharp), Haimar Zubeldia (Trek Factory Racing), Laurens Ten Dam (Belkin) és Robert Gesink (Belkin).

Az idei Vueltan a számos hegyi befutó ellenére vélhetően a legjobb sprintereket is viszontláthatjuk. Az ideiglenes rajtlista szerint itt tér majd vissza vállsérüléséből Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step), de ott lesz csapattársa Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step), a Tour zöld trikósa Peter Sagan (Cannondale), a Giro pontversenyének nyertese Nacer Bouhanni (FDJ.fr) valamint az egyre jobb formát mutató ausztrál Michael Matthews (Orica-GreenEDGE) is.

Összecsap majd a világ jelenlegi két legjobb időfutam-specialistája Fabian Cancellara (Trek Factory Racing) és Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step) duója. Mindketten a közelgő világbajnokságra való megfelelő felkészülés gyanánt indulnak majd ezen a versenyen.

A 2014-es Vuelta Espana egy csapatidőfutammal kezdődik augusztus 23-án Jerez de la Fronteraban és szeptember 14-én ér véget rendhagyó módon egy egyéni időfutammal Santiago de Compostelaban. Nyolc hegyi befutó és két egyenkénti időfutam nehezíti majd a kerekesek dolgát.