Egy márka előretörése: Champion System

Ázsia után immáron Európát is kezdi meghódítani a Champion System.

Louis Shih, San Franciscóban nőtt fel miután szülei Hong Kong-ból az Egyesült Államokba emigráltak. Az egyetem elvégzését követően a Tops and Bottoms nevezetű cégnél helyezkedett el, amely nem volt más, mint egy egyszerű ruhagyár. A cég olyan személyt keresett, aki mintákat vasalt a ruhákra, így került képbe Shih, aki azt hazudta, hogy jártas ebben a szakmában. Habár természetes a próbanyomás nem sikerült, így az anyag leégett, de a cég vezetője mégis alkalmazta a srácot.

Shih néhány évvel később elindította saját vállalkozását, amely elsősorban nagy női ruházati brandeknek dolgozott be. Az egyik megrendelője egy napon azt kérte tőle, hogy segítsen megnyitni egy üzletet Hong Kong-ban. Mivel Shih gazdasági potenciált látott abban, hogy 1999-ben Hong Kong visszakerült a Kínai Népköztársaság fennhatósága alá, ezért 1998-ban hazaköltözött.

A kerékpársporttal való találkozása teljesen véletlen volt. A hazatérését követően azok közül az emberek közül, akikkel üzleti kapcsolatba került rengetegen kerékpároztak, így rövid időn belül bekerült az Evergreen elnevezésű amatőr klubba. Kínában ekkor azonban nem volt se profi csapat, így lényegében teljesen amatőr vonalon mozogtak.

A csapatba való kerülését követően, az pont akkor próbált mezt készíttetni egy olasz céggel, amellyel kapcsolatosan azonban rengeteg negatív tapasztalat érte. Először az olasz cég nem volt hajlandó kis mennyiségben gyártani, majd a rengeteg rejtett költség következtében az árakat is megnyomta. Mindig csak ígérgettek és a hibákat sem voltak hajlandóak korrigálni. Shih ekkor úgy döntött, hogy ne foglalkozzanak velük, hanem majd Ő elkészíti a csapat mezét. 2005-öt írtunk ekkor. Shih egy dolgot tudott biztosítani, mégpedig a minőséget.

Első lépésként vásárolt egy szublimációs és egy forró hőnyomógépet. Majd három további partnerrel vette fel a kapcsolatot a tőke biztosítása érdekében, akik közül az egyik Tak Sum Tang volt, aki azóta is a társa ebben a vállalkozásban.

A legérdekesebb a folyamatban, hogy nem azért hozták létre a céget, hogy sikeresek legyenek, hanem csupán azért, hogy néhány mezt legyárthassanak. Az első külföldi exportjuk is egy FedEx-es barátjuk által jutott el a megrendelőhöz Alaszkába.

Shih az egyik amerikai útja alkalmával New Yorkban együtt ebédelt Charlie Issendorffal. Issendorf mint versenypromóter számos amerikai csapattal kapcsolatban állt, így látott fantáziát a dologban, aminek kapcsán 2006-ban elindította a Champion System tengerentúli üzletágát.

Rövid időn belül a márka Ázsiában az addigi egyeduralkodó japán Pearl Izumi elsőszámú kihívójává avanzsált. Shih első nagy megrendelője a Kínai Nemzeti Kerékpáros válogatott lett.

Ma a Champion System az egyik legdinamikusabban fejlődő sportruházati vállalkozás elsősorban az Egyesült Államokban illetőleg Ázsia Csendes-óceáni területein. Egyedül Japán tekintetében vannak gondban, ahol rendre elutasítják őket a hazai Pearl Izumi okán.

Shih minden reggel hat óra előtt kell és az Evergreen gárdájával Hong Kong egyik legnagyobb nyilvános parkjában teker. A csapatban fegyőrtől, üzletembereken keresztül szinte minden szakmai terület megtalálható, ám egy kikötés van: üzletről sohasem eshet szó.

A cég ma a kerékpársporttól kezdve a triatlonon át, immáron a futballisták számára is gyárt ruházatot. A World Tour mezőnyben a Lampre-Merida is az Ő mezüket viseli.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus
tuttobici
bikeexpress
samcycling
triumviragos
ekszermeglepetes