Ferrand Prevot a hegyi kerékpározásra gyúr

Bár az idei hegyi kerékpáros Világbajnokság nem a tervei szerint alakult, hisz miután elszakadt a lánca kénytelen volt fél kört, futva teljesíteni a technikai zónáig mindazonáltal nem csügged a Rabobank-Liv kiválósága és máris a jövő szezonra gondol.

“Jövőre az összes Mountain Bike Világkupán szeretnék részt venni. Természetesen országúton is versenyezni fogok, de úgy érzem képes vagyok mindkettőn jól teljesíteni”

A kérdésre, hogy mégis, hogy fér el a két szakág egymás mellett a versenynaptárába csak annyit felelt: ”A lényeg a jó egyensúly kialakítása a kettő közt. Megpróbálom jól kiválasztani a versenyeimet és pihenni köztük, amennyit csak lehet.”

“Valamint a pozíció is különböző a két kerékpár között. Biztosra kell mennem, hogy eleget edzek a Montain Bike-on is és fejlesszem a technikai tudásom.”

Pauline elkeseredett volt a verseny után, reményei szerint harcban lehetett volna a győzelemért az U-23-as szakág másik nagy fenoménjával Jolanda Neff-el, de végül csak nyolcadik helyet szerezte meg.

“Remek szezonom volt, egyszerűen nem volt szerencsém.”

2014-ben megnyerte a Nove Mesto-i valamint az Albstadt-i hegyikerékpáros Világkupát is ezek mellett ő a regnáló francia bajnok országúton a mezőnyversenyben és az időfutamban, hegyikerékpározásban és ciklokrosszban is. Ráadásként ő lett a legjobb fiatal a Giro Rosan, ahol összetettben a második helyen zárt.

A jövő évi szereplése a Mountain Bike Világkupákon azért is lényeges, hogy minél több kvótához segítse hazáját a 2016-ban megrendezésre kerülő Riói Olimpiát illetően. A 2012-es címvédő Julie Bresset-nek nem volt túlzottan sikeres szezonja így nem biztosított a maximális két helyet a szakágban. A kvalifikációs időszak idén májusban kezdődött.

De mit is kell Pauline Ferrand Prevot-ról tudni?

A mindössze 22 éves Pauline Reimsben látta meg a napvilágot 1992. február 10-én.

Kiskora óta dominál lényegében az összes szakágba. Első éves Juniorként már Európa bajnok volt időfutamban valamint harmadik helyezett a mezőnyversenyben. A világbajnokságon mind két számban egyaránt a második helyen végzett.

Másodévesen sikerült megszereznie a szivárványszínű trikót a mezőnyversenyben, ám az időfutamon ismét csak ezüstérmes lett. Az Európa Bajnokságon kétszer is a második helyet szerezte meg.

A következő két szezonban rendre a top 10-ben végzett a nevesebbnél nevesebb országúti és ciklokrossz versenyeken egyaránt, ezek mellett részt vett a Londoni Olimpián ahol ő volt a legfiatalabb versenyző a női mezőnyversenyben.

Tavaly már felnőtt időfutam bajnok lett hazájában és megnyerte a ciklokrossz bajnokságot is U-23-as kategóriában valamint a hegyikerékpáros világbajnokságon második helyen végzett és csapatával egyaránt második lett a Csapatidőfutam Világbajnokságon.

Idén felnőtt francia bajnok ciklokrosszban és hegyikerékpározában valamint országúton mindkét számban. Nyerte a női Fléche Wallonne-t, két Mountain Bke Világkupa futamot és az U-23-as Európa Bajnokságot ugyanebben a szakágban. Nem talált legyőzőre a rangos Emakumeen Euskal Bira többnaposon ahol két szakaszt is nyert és olyan neveket előzött meg mint Marianne Vos, Lizzie Armitstead, Rosella Ratto vagy Claudia Hausler. Mint fentebb már említettük második lett a Giro Rosán és a legjobb fiatalnak járó fehér mezt is haza vihette.

Kép forrása: Photo Pin - a szabadon felhasználható és szerkeszthető képek gyűjteménye