Ghenti hatnapos: Cav és Keisse kihívói

Jövő hét kedden veszi kezdetét a Ghenti hatnapos, azaz az év talán legjobban várt pályaversenye.

Mark Cavendish és Iljo Keisse duója tűnik egyértelműen a verseny favoritjának, azonban Jasper De Buyst és Kenny De Ketele kettőse sem tárt karokkal érkezik.

A fiatal De Buyst tavaly győzni tudott a belga hatnaposon, igaz akkor még Leif Lampater társaként. Természetesen idén Kenny De Ketele oldalán sem lesz más a célja.

Jasper De Buyst 1993-ban született Asseban. Édesapja Franky De Buyst híres belga kerékpáros volt, így volt honnan örökölni a sportág szeretetét.

2012-ben az amerikai kontinentális Bontrager-Livestrong csapatánál került először rivaldafénybe, majd 2013-ban a Topsport Vlaanderen-Baloise Pro-Kontinentális csapatába szerződött. Ebben az évben belga bajnok pontversenyben illetőleg Madisonban (éppen Iljo Keisse társaként).

Idén már országúton is bizonyított 12. lett a Dán Körverseny összetettjében és az előkelő második helyen zárta Druivenkoers-Overijse egynaposát.

A Ghenti hatnapos főpróbája nem sikerült túl jól mivel a múlt heti Guadalajara-i Világkupa futamon hatalmasat perecelt, ám a hét elején már újra nyeregben volt.

„Most már újra edzésben vagyok és szerencsére van még néhány napom, hogy regenerálódjak a rajtig. Az orrom és a hátam ütöttem meg, sajnos az orrom egyelőre eléggé hátráltat, nem kapok rendesen levegőt. Kenny-vel már keményen készülünk, két órákat edzünk,” – kezdte mondandóját a fiatal kerekes.

„A szakma úgy véli, hogy Mark Cavendish és Iljo Keisse illetőleg a mi duónk a favoritja a versenynek. Összességében nyugodt vagyok, nem látom másként a Ghenti hatnapost mint egy évvel korábban.”

„Kenny és én nagyon jól működünk együtt. Az első két edzésnap nehéz volt a sérülésem következtében, de Kenny elég erős volt ahhoz, hogy segítse a munkám. Szerintem esélyesek leszünk a győzelemre,” – vélekedett a versenyt illetően De Buyst.

Jasper 2016-ig kívánja a pályaversenyzést előtérbe helyezni, a Riói Olimpiát követően inkább már csak az országútra fókuszálna.

„Szeretnék Rióban ott lenni az Omnium versenyszámban. Ezt követően azonban inkább már az országúti versenyzést helyezném előtérbe,” – zárta mondandóját a fiatal kerekes, aki 2015-ben már a Lotto-Belisol gárdáját erősíti majd.

Kép forrása: Photo Pin - a szabadon felhasználható és szerkeszthető képek gyűjteménye