Mathieu Van der Poel a Cyclo-Cross új királya

Mathieu Van der Poel hanyag eleganciával nyerte meg a Cyclo-Cross Világbajnokság férfi elit versenyét.

A tegnapi napon a csehországi Taborban rendezték a Cyclo-Cross Világbajnokságot, ahol a holland Mathieu Van der Poel nagy magabiztossággal győzött.

A pimaszul fiatal kerekes 1995-ben született a belga Kapellenben. A családjában szinte mindenki az kerékpársport megszállottja, hisz édesapja Adri hatszoros Cyclo-Cross nemzeti bajnok, Cyclo-Cross Világbajnok, míg országúton Tour de France szakaszgyőztes, Flandriai Kör, Liege-Bastogne-Liege illetőleg Amstel Gold Race győztes. A család mindig is szoros kapcsolatban állt Raymond Poulidor kompániájával. Mathieu testvére David is elismert Cyclo-Cross versenyző.

Mathieu 2012-ben a BKCP-Powerplus utánpótláscsapatában kezdett kiteljesedni. Cyclo-Crossban Junior nemzeti bajnok, Európa-bajnok, Világbajnok, Junior Világkupa valamint a Superprestige sorozat győztes. 2013-ban ezt mind megismételte ráadásul országúton is Junior Világbajnok lett Firenzében.

2014-ben immáron felnőtt Világbajnok, holland bajnok és négy különböző kiemelt viadal győztese. Országúton a Ronde van Limburg egynaposának valamint a Baltic Chain Tour szakaszversenyének a győztese.

Személyében vélhetően egy kiváló klasszikus menőre is szert tesz az országúti kerékpársport.

A múlt heti Hoogerheide-i Világkupa futamot követően mindenkis sejthette, hogy Mathieu remek formában várja a Világbajnokságot. Ezt bizonyította is már a rajtot követően hatalmas tempót vett fel és végül nagy magabiztossággal nyerte meg a szivárványszínű trikót.

„Nem féltem a többiektől. Hoogerheideban már bebizonyítottam, hogy képes vagyok arra, amit ma is megtettem. A bemelegítés és a pályabejárás során sokat agyaltam, minek kapcsán arra a következtetésre jutottam, hogy a lépcsősoron nagy különbségek alakulhatnak ki,” – kezdte mondandóját Van der Poel.

„Mentálisan ez egy borzasztóan nehéz verseny volt. Rengetegszer néztem vissza, hisz Lars és Wout rendre közelebb került hozzám. Nagy előnyömre vált, hogy a kettős akadályt általában átugrattam, ahelyett, hogy leszálltam volna a kerékpárról. Ezzel esetenként 4-5 másodpercet is nyertem,” – folytatta.

„Függetlenül attól, hogy mi volt az előzetes terv, győzni jöttem Csehországba. Ez egy nagyszerű előjel a jövőre nézve. Az utolsó körben már tudtam, hogy Világbajnok leszek. Látni a Pitnél azoknak az embereknek az arcát, akik egész évben segítették a munkámat leírhatatlan érzéssel töltött el,” – zárta gondolatait Mathieu Van der Poel.

Kép forrása: Photo Pin - a szabadon felhasználható és szerkeszthető képek gyűjteménye