Michael Kolar: Az új szlovák szenzáció?

A tavalyi esztendőben még a Kassa-Miskolcon brillírozott, ezen a héten, pedig már a Tinkoff-Saxo színeiben Malajziában hozta az egyik legmegbízhatóbb teljesítményt.

Furcsa gondolatok járnak az ember fejében, amikor egy olyan srácról készül írni, akit a múlt évben még Miskolcon láthatott a nagyérdemű. Michael Kolar, akkor a Dukla Trencin-Trek kontinentális csapatának színeiben nyerte meg a Kassa-Miskolc 1.2-esét. A minap pedig már a Langkawi Körversenyen sprintelt nap mint nap, összemérve erejét Theo Bos-al, Andrea Guardini-vel és még sorolhatnánk.

Michal 1992-ben látta meg a napvilágot Zsolnán. Pályafutása korai éveiben elég sok időt töltött Kanadában, ahol hegyi kerékpározással múlatta az időt, hisz akkortájt még úgy gondolta, hogy a kerékpározás ezen szakágában találja majd meg az elképzeléseit. Később áttért az országútra és ugyanabban a junior csapatban tekert, mint Peter Sagan illetőleg legjobb barátja Juraj Sagan. Tizenkét éves volt ekkor, amikor Torontóból Zsolnára tette át a székhelyét, miközben a családja nagy része a tengerentúlon maradt.

2012-ben került a Dukla Trencin-Trek gárdájához, amelynek színeiben 2013-ban nyerte a már említett Kassa-Miskolc egynaposát, a Banja Luka-Belgrád első felvonását, a Carpathian Couriers második valamint a Szerb Körverseny harmadik szakaszát.     

Kevesen tudják, de Sagan menedzserének Giovanni Lombardinak nagy szerepe volt abban, hogy Michal két évre aláírhatott a Saxohoz. Mint ismeretes Lombardi viszonylag jó kapcsolatban van Bjarne Riis-el, hisz profi pályafutását éppen Riis kezei alatt a CSC csapatánál zárta le.

Riis egyébként teljes mértékben elégedett Kolar eddigi teljesítményével. A szlovák fenomén lényegében egy Joker szerepkört tölt be a csapatban. A Santos Tour Down Under alatt egy Top 10-es hellyel már felhívta magára a figyelmet, míg a ma véget érő Langkawi Körverseny alatt nem kevesebb, mint hét alkalommal végzett a legjobb tízben, habár dobogóra egyszer sem sikerült állnia.

A Saxo sportigazgatója Tristan Hoffman szerint fantasztikus lehetőségek rejlenek a még mindig csak 21 esztendős kerekesben. „Mentálisan és fizikálisan is készen áll a profi mezőnyre,” – mondja róla Tristan.

Kolar további programja a Gent-Wevelgem, a Flandriai Körverseny, a Sarthei Körverseny, a Scheldeprijs és talán a Párizs-Roubaix lehetnek.

A profi mezőnyben lényegében minden ugyanúgy történik, mint egy szinttel lejjebb, csak egy kicsit gyorsabban.

A határ túloldaláról…     

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus
tuttobici
bikeexpress
samcycling
triumviragos
ekszermeglepetes