Újra kolumbiai győzelem a kis Touron

Nairo Quintana és Esteban Chavez sikerei után most újra egy kolumbiai siheder hódította el a kis Tour azaz a Tour de l’Avenir első helyét.

Az első Tour de l’Avenirt azaz magyarul a Jövő Tourját 1961-ben Jacqes Goddet hozta tető alá a l’Equipe támogatásával. A célja az volt, hogy a Tour de France mellett legyen egy a Francia Körversenyhez hasonló amatőr verseny is.

Kezdetben a legnagyobb előnye az volt, hogy az akkor már elzárt szocialista államokból csábítottak ide csapatokat, akik akkortájt még nem szerepelhettek a Tour de France-on. 1970-ben a Grand Prix de l'Avenir, 1972 és 1979 között a Trophée Peugeot de l'Avenir, míg 1986 és 1990 között a Tour de la Communauté Européenne nevet vette fel. Ezt követően keresztelték vissza Tour de l’Avenirré. 1981-től már a profik is indulhattak rajta.

1992-ben kitalálták, hogy csak 25 évnél fiatalabb kerekesek szerepelhessenek a viadalon, ma pedig már csak a 23. életévüket még nem betöltöttek nevezhetnek. 2007-óta nemzeti válogatottak küzdenek az igencsak sokat érő dobogóért.

Az első versenyt az olasz Guido De Rosso nyerte, de diadalmaskodott itt amatőrként Felice Gimondi (1964) és Joop Zoetemelk (1969) is. Profiként olyan kerekesek nyerték ezt a versenyt mint Greg LeMond (1982), Miguel Indurain (1986) vagy éppen Denis Menchov (2000).

Az elmúlt években a megmérettetés egyfajta versenyzői börze, ahol a nagycsapatok megtekinthetik a legjobb utánpótláskorú kerekeseket.

Ha csak az elmúlt évek dobogósait vesszük számba -

2010:

1. Nairo Quintana (Kolumbia)

2. Andrew Talansky (Egyesült Államok)

3. Jarlinson Panatano (Kolumbia)

2011:

1. Esteban Chaves (Kolumbia)

2. David Boily (Kanada)

3. Mattia Cattenao (Olaszország)

2012:

1. Warren Barguil (Franciaország)

2. Juan Chamorro (Kolumbia)

3. Mattia Cattenao (Olaszország)

2013:

1. Ruben Fernandez (Spanyolország)

2. Adam Yates (Nagy-Britannia)

3. Patrick Konrad (Ausztria)

- akkor megállapíthatjuk, hogy szinte minden bringás elért már azóta kisebb nagyobb sikereket felnőtt szinten is, így az idén győzedelmeskedő Miguel Angel Lopez (Kolumbia) valamint a dobogósok – Robert Power (Ausztrália) és Aleksey Rybalkin (Oroszország) – is komoly karriert futhatnak be.

Megvillant a versenyen a fiatal ausztrál időfutammenő Campbell Flakemore, a szintén auszi sprinter Caleb Ewan, három napig viselhette a sárga trikót a dán dugattyúlábú Asbjörn Kragh Anderson, de nyert szakaszt a jövőre már World Tour csapatoknál versenyző Dylan Teuns és Louis Vervaeke kettőse is.

Vélhetően a jövőben ezekről a srácokról is sokat hallhatunk majd…

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus
tuttobici
bikeexpress
samcycling
triumviragos
ekszermeglepetes