Kormos Veronika: Új tréner a kalapban

Rövid beszámoló arról, mi történt a legutóbbi világkupa futam óta.

Az elmúlt pár hétben a legfontosabb változás, hogy új edzővel kezdtem el dolgozni. A szezon közbeni váltás nem épp a legoptimálisabb, de jobb később, mint soha, mivel nem voltam elégedett a teljesítményemmel. Egy (a csapatomtól független) belga tréner vette át a teljes körű irányítását az edzésprogramomnak. Már pár hét után kijelenteni, hogy kiváló döntés volt a váltás. A magyar szezonnyitó után nem sokkal visszarepültem Belgiumba. Gyors pillanatnyi állapotfelmérés, és a gyakori betegeskedésem, versenynaptáram ismeretében úgy döntöttünk, hogy nagyon fontos lenne az alapzónámon dolgozni, mert korábban túl sokat edzettem magas intenzitással. A húsvéti hosszú hétvégén így beiktattunk a programomba egy 3 napos teljesítménytúrán való részvételt, a Luxemburg Cycling Tourt. Összesen 300 km-t edzettünk az Ardennekben, több mint 5000 méter szinttel. Néha a luxemburgi, néha a belga oldalon haladt a kijelölt útvonal. Houffalize igényes sporthotelében volt az esemény központja, a résztvevők szálláshelye. Az utolsó szakasz befutójának a luxemburgi Clervaux adott helyet, hangulatos történelmi város a hegyek között. Kiváló, precíz szervezésű kerékpáros teljesítménytúra volt. Csak ajánlani tudom mindenkinek megfelelő felkészültség mellett, életre szóló élmény.

A következő jelentősebb visszajelzést az aktuális formámról az elmúlt hétvégi belga versenyek adták. Május 10-én Snaaskerke-ben indultam. Belgium nyugati részén a tengerpart közelében 11 kör volt a táv egy 8,2 km-s sík körpályán. Az eső, 50km/h-s szél, 12 fok és a szélezés már az első kör végére megfelezte a 60 fős mezőnyt. Az egész pálya nyitott volt. Az oldalszeles részek voltak a legnehezebbek, ahol az erős széllökések miatt alig lehetett szélárnyékot fogni. A mezőnyünk többnyire 50-60 kg súlyú versenyzőkből áll, úgyhogy engem is, ahogy a többieket is párszor rendesen oldalra dobott a szél. Végül a 27. helyen érkeztem célba. A győztes a nemrégiben pálya világbajnoki címet szerzett belga Kelly Druyts lett, a Topsport Vlaanderen versenyzője. Mi csak ketten indultunk a Bizkaia-ból, én és a Gentben tanuló csapattársam, Irene; ő sajnos aznap feladni kényszerült a viadalt. Vasárnap Dél-Belgiumban Wallónia térségében versenyeztem, Wodecq-ben. Az időjárási körülmények maradtak teljes mértékben azonosak az előző napival. Sajnos reményeimmel ellentétben nem volt igazán meredekebb emelkedő. 13 kör volt a táv egy 7,3 km-es hullámos körpályán. A korai szélezések itt is hamar jelentősen szelektálták a mezőnyt. Sajnos pár kör után beütött nálam a balszerencse és egyszer csak konkrét robbanással „elszállt” a hátsó kerekem, azon nyomban felnin voltam. Ezeken a rendszerint teljesen lezárt, körpályás belga (és holland) versenyeken nincs kísérés csak záró kocsi a mezőny után (amiben nincsenek tartalékkerekek). Így hacsak nem olyan „szerencsés” a versenyző, hogy a defekt épp ott éri, ahol áll valaki az út szélén és azonnal kap kereket, véget is ér számára a verseny. Olyan, hogy a következő körben visszaállás, nincs. Nagyon bosszantó volt... Azért volt minek örülni is, Irene a csapattársam a negyedik helyen érkezett, a győztes ismét a Topsport csapatából került ki, Kaat Hannes személyében. Május 13-án átrepülök Biarritzba és a háromnapos Emakumezko Gipuzkoako Itzulia elnevezésű baszk versenyen fogok indulni csapatommal május 16. és 18. között.