Heinrich Haussler nyerte az ausztrál bajnokságot

Az IAM Cycling kerekese Heinrich Haussler a 2015-ös év ausztrál országúti nemzeti bajnoka

Buninyong körül kicsit több mint 183 kilométer várta az ausztrál bajnokság országúti mezőnyversenyének indulóit. Kőkemény mezőny gyűlt össze, s habár favoritok voltak, lényegében végig nagyon nyílt volt a küzdelem.

A 18 körös viadal első támadását a végig nagyon aktív Sam Spokes (Drapac) kezdeményezte, ám a szökésben lévők személye szinte körről körre változott, úgymond pulzált a mezőny, volt, hogy közel húszan is tekertek az elmenésben.

Négy körrel a vége előtt az a 15 fős csoport lépett el, amely végül eldöntötte a bajnoki cím sorsát.

A folyamatos tempóváltások okán végül heten maradtak az élen nevezetesen Sam Spokes (Drapac), Angus Morton (Jelly Belly), Heinrich Haussler (IAM Cycling), Neil Van der Ploeg (Avanti), Caleb Ewan (Orica-GreenEDGE), Campbell Flakemore (BMC) és Jack Bobridge (Team Budget Forklifts).

Hét kilométerrel a vége előtt Jack Bobridge (Budget Forklifts) indult el, akit Caleb Ewan (Orica-GreenEDGE) vett üldözőbe felhúzva így rájuk a sort. 3 kilométerre a céltól Sam Spokes (Drapac) lószolt újra, ám megfogták, így végül a sprint döntött.

A hajrában Heinrich Haussler (IAM Cycling) bizonyult a legjobbnak megszerezve így a bajnoki címet Caleb Ewan (Orica-GreenEDGE) illetőleg Neil Van der Ploeg (Avanti) előtt.

„Teljesen olyan volt ez a végkifejlet, mint amikor a Tour de France-on nyertem Colmarban. Jó formában érkeztem a bajnokságra, ám az IAM csapatából csak ketten voltunk David Tannerrel. Ez egy póker játszma volt, de bejött, így végül pályafutásom egyik legszebb napjává avanzsált a mai,” – nyilatkozta a német útlevéllel is rendelkező Haussler.

Az utolsó nemzeti bajnokságán szereplő Cadel Evans (BMC) végül az előkelő 11. pozícióban zárt.

Fotó: közösségi média