Kora esti kapucsínó 2014-04-25 (20:45)

Esti hírösszefoglalónk szereplői Cadel Evans, Michael Rogers, a Colombia csapata, az Asztúriai Körverseny, Philippe Gilbert, a Bretagne Kör valamint a Gran Premio della Liberazione egynaposa.

Evans sem akarja megtörni a tradíciót. 2011-ben Michele Scarponi, míg 2013-ban Vincenzo Nibali nyerte meg magabiztosan a Giro del Trentinot. Azt a viadalt, amely a Giro d’Italia egyik legfontosabb felkészülési állomása. Mind Scarponi, mind Nibali képes volt arra, hogy ugyanazon évben az Olasz Körversenyen is diadalmaskodjon. Cadel Evans a mai napon megnyerte a Trentinoi Körversenyt és nem szeretne változtatni a tradíciókon. „Nagyon élveztem ezt a versenyt. A Giro d’Italia előtt ez egy remek eredmény. Nagyon jól dolgozott együtt az egész csapat. Természetesen nem akarom megszakítani a hagyományt, de a Giro egy kicsit összetettebb verseny, mint a trentinoi,” – mondta Evans.

Michael Rogers már a Liege-en visszatérhet. Nem teketóriázik túlontúl sokat Michael Rogers, hisz a Tinkoff-Saxo kerékpárosa a clenbuterolra pozitív doppingtesztjének tisztázását követően, már vasárnap visszatérhet a Liege-Bastogne-Liege alkalmával. „Nagyon örülünk annak, hogy Mick újra a rendelkezésünkre áll. Természetesen azonnal leültünk és átbeszéltük a versenynaptárát. Bízunk benne, hogy versenykörülmények között is minél hamarabb megtalálja a formáját,” – nyilatkozták a csapat részéről.

A Colombia visszalépett a Török Körversenytől. Ami a minap még csak egy esetleges vészforgatókönyvként szerepelt, az sajnos a mai napon valósággá vált, a Pro-Kontinentális Colombia csapata ugyanis kénytelen volt visszalépni a Török Körverseny küzdelmeitől miután a Giro d’Italiára készülve számos kerékpáros még most sem kapta vissza a Brit Nagykövetségektől az útleveleit. „Április 10-én adtuk be nyolc versenyzőnk vízumkérelmét a Róma-i Brit Nagykövetségre. Emellé kifizettük a gyorsított eljárás díját, amelynek értelmében öt napon belül vissza kellett volna kapnunk a dokumentumokat. Ennek ellenére még semmit sem kaptunk, ok nélkül ülnek a papírjainkon, így Törökországba sem tudunk elutazni,” – mondta Claudio Corti csapatvezető.

Elmarad az idei Asztúriai Körverseny. Financiális problémák miatt elmarad az idei Asztúriai Körverseny. Az eredetileg május 2. és 4. között megrendezendő viadal szervezője a Club Ciclista Aramo ugyanis mintegy 40.000 Euróval kényszerült csökkenteni költségvetését, amely hiányt sajnos más utón nem tudták pótolni. A dolog pikantériája csupán annyi, hogy a Movistar kiválósága Nairo Quintana éppen, hogy ezt a versenyt kívánta utolsó felkészüléseként használni a május 9-én kezdődő Giro d’Italia előtt.

Gilbert szerint vasárnap is Valverde lesz a favorit. A Fleche-Wallone tizedik helyét követően kisebb pihenéssel és relaxációval próbált feltöltődni a századik Liege-Bastogne-Liege-re Philippe Gilbert. „Az idei Liege kicsit más lesz, mint az eddig megszokott. Úgy vélem ezúttal is Valverde lesz a legnagyobb favorit, bár próbálok tanulni a helyezkedésbeli hibámból. Örülök, hogy kisebb lesz rajtam a nyomás,” – nyilatkozta Gilbert.

Hazai győzelem a Bretagne Kör első napján. A francia hadsereg csapatában versenyző Yann Guyot nyerte a Bretagne Körverseny első 152 kilométeres etapját. A második David LeLay (Brest), míg a harmadik Sebastien Delfosse (Wallonie-Bruxelles) lett. Természetesen összetettben is ez a helyzet.

Orosz győzelem Olaszországban. Az orosz Evgeny Shalunov (Lokoshpinx) nyerte 69. Gran Premio della Liberazione U23-as egynaposát. A dobogó alsóbb fokaira Simone Consonni és Liam Bertazzo (MG Kvis-Trevigiani) állhatott még fel.

Kép forrása: Flickr via Photo Pin - a szabadon felhasználható és szerkeszthető képek gyűjteménye