Napi eszpresszó 2015. január 27. (08:00)

Napi hírösszefoglalónk szereplői Chris Horner, Fernando Gaviria, Nairo Quintana, Bradley Wiggins, az MTN-Qhubeka valamint Alberto Contador kerékpárja

Chris Horner nagyon frusztrált miután a csapatát nem hívták meg a Kaliforniai Körversenyre

A 2011-es Kaliforniai Körverseny győztese nagyon csalódott azt követően, hogy újdonsült csapatát az Airgas-Safeway sorát nem hívták meg a Kaliforniai Körversenyre.

„Ezt még most sem hiszem el. Nem tudom a versenyszervezők mit gondoltak. Azért kihagyni egy egykori Grand Tour győztest, aki ráadásul korábban már megnyerte ezt a versenyt is,” – kesergett Horner.

„100%-oasn arra készültünk, hogy legyen esélyünk a győzelemre a 2015-ös Kaliforniai Körversenyen. Már novemberben egyeztettünk a versenyszervezővel, ráadásul a keretünket is ennek a fényében erősítettük meg. Teljes mértékben csalódottak vagyunk, az egyik felkészülésünket annak jegyében szerveztük, hogy bejárhassuk a viadal útvonalát,” – tette hozzá Chris Johnson csapatvezető.

Gaviria egyes pletykák szerint már megegyezett az AG2R La Mondiale csapatával

A legfrissebb pletykák szerint a San Luisi Körverseny során két szakaszt is nyerő mindössze húsz esztendős Fernando Gaviria megegyezett a francia AG2R La Mondiale csapatával a jövőjét illetően. Gaviria a múlt hét folyamán még azt mondta, hogy a kolumbiai nemzeti csapatban versenyzik majd 2015-ben. A l’Equipe információi szerint Arturas Kassputis konkrét szerződéssel kereste meg Gaviriat a jövőjére vonatkozóan. Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy mikor csatlakozna a World Tour csapathoz.

Quintana: Diaz meglepett engem

A kiemelt versenyzők közül Nairo Quintana végzett a legelőkelőbb helyen a San Luisi Körverseny során, miután a Movistar kerekese végül az előkelő harmadik helyen zárta a viadalt.

„A harmadik hely egy nagyszerű eredmény számomra. Akik előttem végeztek jobbak voltak nálam. Diaz nagyon erős volt, egy kissé meg is lepett a teljesítménye. Remélem, megkapja az esélyt arra, hogy feljebb lépjen és más versenyek során is megküzdhessünk egymással. Nagyon fontos volt ez a megmérettetés számomra, hisz a aVuelta óta nem versenyeztem, az adataim jók voltak, így bizakodva várom a következő megmérettetést,” – nyilatkozta Quintana.

Wiggins Katarban kezdi az idényt

Habár előzetesen úgy volt, hogy a Mallorca Challange küzdelmein kezdi az évet Bradley Wiggins, végül a csapattal egyetértésben megváltoztatta a programját, így a Katari Körversenyen áll 2015-ben első ízben rajthoz. A változtatást azért alkalmazták mivel a stáb szerint az arab verseny sokkal inkább segíti a tavaszi klasszikusokra való felkészülést, mint négy különálló egynapos.

Érdekes mezekkel állt elő az MTN-Qhubeka

A dél-afrikai Pro-Kontinentális MTN-Qhubeka csapata különleges módon személyesítette meg szerelésit ugyanis ábc sorrendbe sorolta kerékpárosait és ennek megfelelően helyezte el a szerelés hátulján a betűket, mégpedig úgy, hogy az alapítvány kis kéz emblémája formázza meg a betűket. Csak az UCI meg ne vétózza ezt is.

Kalapács alatt Alberto Contador Vuelta győztes kerékpárja

A Tinkoff-Saxo csapatának weboldalán lehet licitálni a mai nap reggelétől vasárnap estig Alberto Contador Vuelta győztes kerékpárjára. A befolyt összeggel Alberto a tanzániai Matonyok Parents Trust Orphanage szervezetet támogatja, amely 2 és 17 év közötti gyerekek segítésével foglalkozik.

Kép forrása: Photo Pin - a szabadon felhasználható és szerkeszthető képek gyűjteménye