Dér Zsolt az idei legjobb magyar eredményt hozta

Dér Zsolt a 12. helyen zárta a GP Adria Mobil viadalát, ezzel az idei legjobb magyar országúti eredményt szállítva.

Novo Mesto körül 168,3 kilométer várt a kerekesekre a szlovén GP Adria Mobil 1.2-es viadalán. A penzum kiemelt emelkedője a Brezovica (538 méter) volt, amelyet két alkalommal is meg kellett mászni, azonban mindkétszer a táv első felében.

A magyar válogatott a Dér Zsolt (Utensilnord), Holló Botond (Utensilnord), Kriván András (Mugen Race), Lóki Bence (Team Veloki), Molnár István (Mugen Race), Rutkay Zoltán (Mugen Race), Sipos Zoltán (Utensilnord) és Solymosi Márton (Team Veloki) nyolcassal állt rajthoz.

Az Amplatz-BMC csapatának színeiben ott volt a mezőnyben Kusztor Péter is.

A rajtot követően szinte azonnal megindultak a próbálkozások minek következtében egy kisebb csoportnak sikerült is ellépnie. A Brezovica első hegyi hajráját Matija Kvasina (Felbermayer-Simplon) nyerte.

Ezt követően nyolc főnek sikerült elszakadnia, ám előnyük nem tartott túlságosan sokáig. A mezőnyt végig a hazai Adria Mobil csapata kontrollálta.

Az emelkedő második hajráját Sebastian Baldauf (Wisiak harald) orozta el, ennek ellenére a hegyi összetett végül az ezúttal másodikként felérő Matija Kvasina (Felbermayer-Simplon) kezeibe került.

Az utolsó körpályára beérve Lukas Pöstlberger (Tirol Cycling Team) és Martin Schoffman (Felbermayr-Simplon) kettőse tempózott az élen. Előnyük úgy 3 perc környékén tetőzött, ám az Adria Mobil csapata mezőnyhajrát akart, így végül természetesen őket is bekebelezték.

A hajrát végül Marko Kump (Adria Mobil) nyerte Filippo Fortin (GM Cycling) és Mattia Gavazzi (Amore&Vita) előtt.

A legjobb magyar a 12. helyen záró Dér Zsolt (Magyarország) lett. Kusztor Péter (Amplatz-BMC) a 30., míg Molnár István (Magyarország) a 99. +1:40 helyen ért célba.

Fotó: Utensilnord és közösségi média