Pénteken rajtol a Central European Tour

Jövő héten pénteken rajtol a legnagyobb hazai kerékpárverseny, a Central European Tour. Július 25.-27. között három különálló, egynapos, UCI 1.2 kategóriás országúti versenyt rendez a Kerékpársport 2000 SE. Mindhárom napon az első nyolc helyezett az UCI ranglistapontjainak számát gyarapíthatja, a győztes 40 pontot kap.

Az első nap Szlovákiában, Kassán rajtol a mezőny majd a határt átlépve 118 kilométer megtétele után miskolci Hősök terén ér célba. Másnap, szombaton Szerencs és Ibrány között 136 kilométer vár a kerekesekre. Vasárnap Isaszegen lesz a rajt, s 127 kilométer után a Budapesten a Carl Lutz rakparton a Vogue étteremhajónál ér véget a verseny. A rakparton vasárnap délelőtt az amatőrök is nyeregbe szállhatnak, a Sipos János Emlékversenyen. A férfiak 10, a nők 5 korcsoportban nevezhetnek 4,2 kilométeres távon.

Előzetesen mintegy 27 csapat 170 kerékpárosa nevezett a Central European Tour-ra. Olaszországból a Friuli Cycling Team érkezik. Ukrajnából kettő, északi szomszédainktól 3 csapat és a szlovák U23-as nemzeti válogatott jelezte részvételét. A norvég Team FixIT.NO együttes is rajthoz áll. Utóbbi azért különösen érdekes számunkra, mert ebben a csapatban szerepel Lovassy Krisztián. A magyar csapatokat az Mugenrace Team Prolog és az Utensilnord képviseli.

Emlékezetes, hogy a versenyek áprilisi sajtótájékoztatóját nem kisebb kerékpáros ikon, mint a Giro d'Italia kétszeres összetett győztese Gilberto Simoni tisztelte meg. Ő kimagaslóan eredményes pályafutása során összesen 15 Olasz Körversenyen, 4 Tour de France-on és 5 Vuelta a Espanan vett részt, és számtalan profi győzelem fűződik nevéhez.

A szervezők naponta egymillió-száztízezer Forint pénzdíjat osztanak szét a leggyorsabbak között, a győztes jutalma 450 ezer Forint.