Székely Kör: Ukrán győzelem az első napon

Az ukrán Oleksandr Golovash (Kolls) nyerte a Székely Körverseny első szakaszát, a magyarok közül Rózsa Balázs (Utensilnord) teljesített a legjobban.

A mai napon vette kezdetét az immáron nyolcadik alkalommal megrendezésre kerülő 2.2-es besorolású Székely Körverseny, amelyen az Utensilnord illetőleg a MugenRace csapata valamint a Master Ski & Bike színeiben Ágoston Imre és Pályi Csaba is képviseli hazánkat.

Az első szakaszon Csíkszereda körül 180,7 kilométer várta a kerekeseket. Előzetesen mezőnyhajrára volt kilátás, habár a vége előtt nem sokkal a versenyzők útját keresztezte a Nyerges-tető emelkedője is.

Tusnádig a rengeteg próbálkozás ellenére viszonylag együtt haladt a karaván az első részhajrát az ukrán Andriy Vasylyuk (Kolss) nyerte. Sepsziszentgyőrgynél a mezőny talán jelenleg legjobb kerekese Eduard Grosu (Románia) a Vini Fantini-Nippo versenyzője volt a leggyorsabb miközben a viszonylag nagy, közel 48 km/órás átlagot tekert a peloton.

Ezt követően az oldalszélezés következtében megszakadt a sor, két különálló csoport is szökni próbált, miközben a nap harmadik hajráját is Grosu nyerte.

A Nyerges-tető emelkedője a vártaknak megfelelően rendesen megrostálta a karavánt. A hegyi hajrát a venezuelai Giannini Anaya (Tusnad) vitte el, ám remekül tartotta magát a verseny címvédője a bolgár Georgi Georgiev (Brisaspor) is. Ekkor 22 fő tekert az élbolyban.

A szakaszt végül az ukrán Olaksandr Golovash (Kolls) nyerte, aki a hajrában nyolc másodperccel ellépett riválisaitól. A második Oleg Berdos (Tusnad), míg a harmadik Hatanaka Yusuke (Shimano) lett.

A legjobb magyarként fiatal bajnokunk Rózsa Balázs (Utensilnord) érkezett a 32. helyen, de ami fontosabb, hogy minden magyar célba érkezett.

Stubán Ferenc a következőképpen értékelte az első napot:

„Szinte csak a fiataljainkkal vagyunk jelen a Székely Körön. A srácok végig nagyon jól dolgoztak, próbálták egymást segíteni. A szélezés sajnos megtette a hatását, ráadásul Bernárd Bendegúzt a véghajrában rossz irányba terelték, így Ő egy kicsit több időt is vesztett,” – mondta az Utensilnord csapatvezetője.

Holnap a királyszakasszal folytatódik a verseny, Nyárádszereda és Hargitafürdő között 191 km /a Bucsin-tető – Libán-tető – Tolvajos-tető – emelkedőivel/ lesz a táv.