Szerb Kör: Hazaérő szökés lengyel sikerrel

A lengyel Jaroslaw Kowaczyk (BDC-Marcpol) nyerte a Szerb Körverseny második szakaszát, a legjobb Utensilnord versenyző Alessandro Mazzi a 25. pozícióban érkezett.

Pozarevac és Ruma között a verseny leghosszabb etapjával folytatódott a Szerb Körverseny. A táv közel 224 kilométer volt a célhoz közeledve egy kategorizált emelkedővel megspékelve.

A rajtot követően egy nyolcfős szökevénycsoport alakult, amely nem sokkal később egy gonosz hetessé formálódott. Az elmenést később már nem is tudták utolérni, hiába dolgozott a mezőny élén több csapat is, többek között Dér Zsolt (Utensilnord) is sokat mozgolódott az élen.

A szökevények – Leszek Pluciunski (BDC-Marcpol), Stefan Hristov (Brisaspor), Nikolay Mihaylov (Bulgária), Bram Nolten (Parkhotel Valkenburg), Clemens Fankhauser (Tirol), Sergey Nikolaev (Itera-Katusha) és Jaroslaw Kowaczyk (BDC-Marcpol) – az emelkedőhöz érve már tudták, hogy övék a győzelem.

A kaptatón a mezőny is darabjaira hullott lényegében az elöl lévőknek már csak bő félpercnyi előnye maradt. Egy szoros hajrát követően végül Jaroslaw Kowaczyk (BDC-Marcpol) győzedelmeskedett Sergey Nikolaev (Itera-Katusha) és Clemens Fankhauser (Tirol) előtt. A legjobb Utensilnord versenyzőként Alessandro Mazzi 1 perc 2 másodperces hátránnyal a 25. helyen érkezett.

95. Daniele Scampamorte (Utensilnord) +9:50

Összetettben szintén a lengyel Jaroslaw Kowaczyk (BDC-Marcpol) vette át a sárga trikót, előnye négy másodperc Sergey Nikolaev (Itera-Katusha) előtt.

107. Daniele Scampamorte (Utensilnord) + 31:08

Ma Ruma és Belgrád között egy 81,9 kilométeres penzummal zárul a viadal, amelynek végén egy harmadik kategóriás emelkedő várja a kerekeseket.