Brailsford szerint Froome ott lesz a Vueltan

Habár még javában zajlik a Tour de France utolsó hete a közvélemény egy részét mégis már az augusztus végi Vuelta Espana érdekli. Dave Brailsford nyilatkozott Chris Froome esélyeiről illetőleg a csapata 2015-ös céljairól.

A Sky csapatmenedzsere Dave Brailsford megerősítette, hogy a Tour de France-t kéztörés miatt feladó Christopher Froome nagy valószínűséggel ott lesz az idei Vuelta Espanan. Froome már újra kerékpáron ül és Monaco környékén készül, hogy teljesen felkészülten állhasson rajthoz az augusztus 23-án Jerez de Fronteraban kezdődő Spanyol Körversenyen.

Froome utoljára 2012-ben versenyzett a Vueltan, amikor emlékezetes körülmények között az összetett negyedik helyén végzett. Korábban még 2011-ben a második pozíciót szerezte meg és néhány nap erejéig még a vörös trikót is viselhette. Ez volt az a viadal, amelynek során áttörte a képzeletbeli gátat és ténylegesen is egy potenciális Grand Tour győztessé avanzsált.

Mint ismeretes ezt követően a második lett a 2012-es Touron, majd 2013-ban megnyerte a Francia Körversenyt.

„Nagy valószínűséggel Chris ott lesz az idei Spanyol Körversenyen. Már újra edzésben van, de értelemszerűen szeretnénk arról 100%-osan meggyőződni, hogy teljes mértékben meggyógyult. Az egészségi állapot a legfontosabb és onnan kezdődően tervezhetünk tovább. Ha minden rendben lesz, akkor jó lenne, ha Chris teljesíteni tudna egy nagy három hetes körversenyt,” – mondta Brailsford.

Ez persze rögtön felvet egy újabb problémát, hisz nagyon valószínűtlen, hogyha Froome indul a Vueltan akkor Bradley Wiggins is helyet kapjon a csapatban. Wiggins a Nemzetközösségi Játékokat követően vélhetően a Brit Körversenyre illetőleg a spanyolországi világbajnokság egyenkénti időfutamára koncentrál majd.

Brailsford keményen dolgozik azon, hogy növelje a csapata befolyását és, hogy egy újabb nagynevű sportigazgatóval erősítse meg a keretét. A brit csapat szeretne jövőre minden téren helyt állni és nem csak a Tour de France-ra összpontosítani. Mint ismeretes a gárda az elmúlt hetekben megkörnyékezte az Astana menedzserét Giuseppe Martinellit, aki éppenséggel most készül Tourt nyerni Vincenzo Nibalival. Martinelli első körben elutasította a közeledést.

„Nagyon nehéz két Tour győzelmet követően 100%-osan koncentrálni a harmadik győzelem reményében. Nem minden esetben jó döntés az, ha egy versenyző folyamatosan csak egy viadalra összpontosít. Kiegyensúlyozott naptárat kell összeállítani számára. Jó a csapatunk, talán csak a megközelítéseinken kell egy picit változtatni,” – zárta a mondandóját Brailsford.

Kép forrása: Photo Pin - a szabadon felhasználható és szerkeszthető képek gyűjteménye